Neděle 10. prosince, 2023
Evropský rozhled

Profláknutý kachnař šíří rasismus přes portál Novinky.cz

Novinář Patrik Biskup, který se v minulosti proslavil šířením neověřených zpráv, dnes publikoval rasistický článek na portálu Novinky.cz, s vysokou pravděpodobností opět sepsaný na základě nepodložených informací.

V minulosti přinesl článek Posádka havarovaného BMW byla HIV pozitivní, záchranáři musí na vyšetření, kde svérázně tvrdil, že podle informací Práva jsou všichni tři mrtví evidováni jako HIV pozitivní. Jak se ale posléze ukázalo, Patrik Biskup si informaci vybájil na základě telefonátu od jednoho ze záchranářů, který pouze uvedl, že musí jít na vyšetření kvůli možné nákaze od obětí nehody. Později se ukázalo, že oběti nehody HIV pozitivní nebyly.

Dnes zřejmě v podobném duchu sepsal článek Romové terorizují vesnici, místní dostali policejní ochranu. Jak se ale vzápětí ve stejném článku dočteme, policejní ochranu dostal jen jeden z obyvatel, který má proti údajným zločincům svědčit u soudu. Už jen ten samotný rozpor mezi nadpisem článku a jeho obsahem by měl pozorného čtenáře nakopnout k úvaze, jestli náhodou v článku nejsou uvedené i další desinformace.

Ať tak, či onak, článek opět vyvolal vlnu protiromských nálad, a o to zřejmě autorovi šlo. Desítky fiktivních uživatelů přejí na facebookovské stránce Novinky.cz všem Romům bez rozdílu smrt. Mrtvej cigán, dobrej cigán. Postřílet a bude klid. Kulka je pro ně dost dobrá a drahá… Do stodoly a zapálit.

Ne nadarmo se říká, že novináři jsou váleční zločinci.

 
 
Pokud chcete proti rasismu v České republice něco málo udělat, začněte prosím nahlašováním rasistických komentářů na sociální síti Facebook.