Neděle 14. července, 2024
Evropský rozhled

Autoři

 

Evropský rozhled

Evropský rozhled vznikl 17. listopadu 2010 jako portál zaměřující se na aktuální společenská témata. Po invazi do Ukrajiny v roce 2014 došlo k obměně redakce, z níž jedinou veřejně exponovanou osobou je zakladatelka Ingrid Romancová, ostatní členové redakce působí v utajení jako informátoři. Po roce 2014 se změnilo i zaměření Evropského rozhledu, od té doby primárně sleduje události v České republice ovlivněné ruskou útočnou válkou v Ukrajině.

Evropský rozhled je nekomerční platforma občanské žurnalistiky, nikým nesponzorovaná a nedotovaná.

 

Ingrid Romancová

je zakladatelkou Evropského rozhledu. Kromě článků zaměřených na demonstrace, nepokoje a války píše také o kyberbezpečnosti. Publikuje pouze na stránkách Evropského rozhledu.

Vystudovala vysokou školu přírodovědného zaměření, technický obor. Začínala jako odborný pracovník vědy a výzkumu, vedla odborná cvičení pro zahraniční studenty magisterských a doktorských studií. Nyní pracuje v soukromém sektoru na pozici senior programátorky.

Není členkou žádné politické strany, nicméně byla v roce 2010 zvolena republikou místopředsedkyní České pirátské strany na základě nominace členské základny. Na tuto pozici rezignovala a ze strany vystoupila, aniž by mezitím vykonala jediný politický akt. Jelikož zákon č. 253/2008 Sb. o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu na takovou situaci nepamatuje, je vedena jako politicky exponovaná osoba.

Není členkou žádného občanského spolku, politického hnutí, náboženské, ani aktivistické skupiny. Nefiguruje v představenstvu žádné firmy, ani žádnou nevlastní, není akcionář.

Na sociálních sítích má založen účet na Mastodonu a Telegramu, jakékoliv jiné účty považujte za podvrh.

 

Informátoři

Součástí Evropského rozhledu je síť informátorů, kteří sbírají informace v oblasti diplomacie, extrémismu a terorismu a prorusky orientovaných politických hnutích, stranách a skupinách.

 

Umělá inteligence

Umělá inteligence má na starosti překlady tiskových zpráv Ministerstva zahraničních věcí Ukrajiny a kresbu ilustračních obrázků. Nově se věnuje také přepisování zvukových nahrávek z veřejných shromáždění, případně jejich překlady do českého jazyka.