Úterý 16. dubna, 2024
Evropský rozhled

Vánoční speciál: Nad docentem entomologie se stahují mračna

V období nadcházejících svátků vánočních jsme pro vás připravili kouzelný speciál postavený na jednom z nejstarších řemesel – astrologií. Ptali jsme se, jakým vývojem projdou fašizující tendence v příštím roce, jestli bude docent Konvička odsouzen a zdalipak nadcházející události zamíchají nějak s kartami nad prezidentem Milošem Zemanem? Pojďme se společně ponořit do vánočního příběhu, který pro vás připravila na základě horoskopu docenta Konvičky astroložka z jihu Čech.

 
Budoucnost docenta Konvičky je temná a planety naznačují, že s sebou stáhne na dno i prezidenta Miloše Zemana.
 

Dětství docenta Konvičky nebylo zrovna lehké. Retrográdní Saturn vypovídá o tom, že nebyl schopen plnit přání svých rodičů. Na děti s tímto postavením planet jsou kladeny velké nároky a povinnosti a ony mají pocit, že ty úkoly nezvládnou. V horoskopu je patrná velká přísnost autorit. Současně tento aspekt mezi Sluncem a Saturnem vypovídá o určitém komplexu v projevu svého ega vůči světu. Docent Konvička má zřejmě strach prosadit se ve vnějším světě.

Ani po zdravotní stránce to u něj nevypadá nejlépe. Špatné postavení planet může vést až k poškození srdce. Ve znamení býka se může jednat o problém s hlasivkami a krkem. A ve znamení štíra to mohou být problémy s pohlavními orgány.

Druhou planetou, na kterou se zaměříme, je Luna. V mužském horoskopu představuje city a podvědomí. Saturn v sextilu na Lunu vypovídá o zodpovědnosti jeho maminky. Měl by si dát poradit. Luna má i dobré postavení ve znamení Raka – měl by být tedy pečlivý a o svou rodinu by se měl velmi dobře starat. Ovšem všechno může být nakonec i jinak, protože Luna je v kvadrátu na Merkur i Jupiter. Luna v opozici na Mars značí, že všechno nebude zas tak snadné. Jak v rodině, tak s jeho myšlením. Luna v kvadrátu na Merkur vypovídá o nevalném rozumu, či neschopnosti říct to, co si myslí. Mezi Jupiterem a Lunou je rovněž kvadrát – on prostě přehání – hodnotách, v dobrém jídle, v dobrém pití. Navíc jeho Luna je ve vodním znamení, takže to přehání v pití alkoholu a přehání to i v citech.

Venuše v kvadrátu na Mars vypovídá o vztahu k ženám. Pud a láska nejdou dohromady. Nesprávně si vybírá partnerky. Jupiter v kvadrátu na Mars, kde Mars je planetou pudu, činnosti, aktivity a Jupiter planetou práva, profesorů a vysokého vzdělání, varuje, že se člověk může dostat do problémů se zákonem, dostat se k soudu a ty soudy pro něho nedopadají dobře.

Mezi Lunou a Venuší je také kvadrát. Tyto dvě planety mohou vypovídat o společenském vzestupu, ovšem jeho popularita není kladného charakteru, ale právě naopak. To samé platí o popularitě nedobrého významu mezi Lunou v kvadrátu s Jupiterem.

Konjunkce sestupného měsíčního uzlu s Plutem, kde Pluto je v trigonu na Mars v zemském znamení kozoroha, pojednává o postavení v politice a armádě. Trigon ho dohání k mocenským snahám prosadit se ve společnosti přes politiku, je to jeho karmická cesta, úspěch, kterého by měl dosáhnout. Ale musíme se podívat na koncové planety Marse a Pluta. Jelikož mezi Saturnem a Marsem je kvadrát, tato aktivita není dobrá – člověk může a nemusí dosáhnout úspěchu. Saturn Mars je vždy neblahý aspekt, protože člověk hází flintu do žita. Někdy energii má a někdy jí nemá. Někdy dojde k cíli a někdy ne.

Ve znameních jako je býk nebo kozoroh v ženských znameních tento aspekt znamená smrt a zabití. Ale pravděpodobně to nebude ze strany Konvičky, že by on někoho zabil, ale naopak hrozí jemu zabití, nebo nějaký těžký úraz. Saturn a Mars jsou mimo jiné planety, kde poloviční vzdálenost určuje osu smrti. Pokud se podobné aspekty mezi nimi objeví v tranzitech a dostanou se na osu smrti, může dojít k nebezpečí života – může to být i nehoda na cestách při těžkých nárazech aut, kdy z aut nezbude vůbec nic.

Kvadrát ale také říká, že nenajde podporu v armádě. A nemá dobrý vztah se staršími lidmi. Saturn ve znamení býka naznačuje potíže s autoritami a špatné hodnotové znamení. Má problém s přáteli a se staršími lidmi, hlavně s těmi, co ve společnosti něco znamenají. Kvinkunx mezi Saturnem a Uranem, kde Uran je planetou přátelství, opět naznačuje, že nemá podporu lidí, kteří jsou od něj starší.

Pak tu máme jistou magnetickou přitažlivost polosextilu Slunce Uran. Tento člověk opravdu může při projevech před veřejností působit magicky a přitažlivě. Jeho intuice je velice jasnozřivá zásluhou Luny v trigonu s Neptunem. On cítí, že nějakou cestou musí jít, aby se dostal do politiky a společnosti. Jenže někdy může jít tou nesprávnou cestou, čelit špatné popularitě, nezíská podporu společnosti a o to je těžší karma sestupného uzlu. V minulosti se o to pokoušel už několikrát.

Hodně planet ve znamení vah, Uran, Venuše a Merkur, způsobilo, že docent Konvička ovlivňuje pana prezidenta Zemana, protože Zeman se narodil rovněž ve znamení vah, a v této velké směsici planet se nachází i Slunce. Ale zdá se, že když mezi planetami je Uran v kvinkunxu na Saturn, Jupiter v kvadrátu na Lunu, Merkur v kvadrátu na Lunu, že tento docentův vliv není nějak moc dobrý pro pana prezidenta.

A teď se podíváme do budoucnosti na to, co se stane v březnu a dubnu roku 2016. V dubnu se dostává tranzitující Uran do opozice na planetu Jupiter. Jupiter je planetou práva, představuje náhlé zvraty. Současně tranzitující Uran jde také do opozice na Slunce pana Zemana a dostává se do znamení Berana. K této konstelaci dojde v dubnu, kdy se i prezident Zeman dostane do neobvyklých situací a náhlých zvratů, během kterých nikdo neví, jak to nakonec dopadne. V současné chvíli bude souzen i Martin Konvička a i tam dojde k velkým zvratům.

Mezi Plutem a Saturnem jsou fašizující tendence a Pluto je rovněž v kozorohu, což je nástinem násilí a vzestupu fašismu, vzestupu vládců, kteří vedou masy a přitom jim říkají, že dělají správnou věc a pobízí, ať se k nim přidají i ostatní. Ten kvadrát ovšem není správný – a v únoru dojde ke spojení temných sil i nad územím Francie, Německa a Saska. K podobnému temnému spojení sil došlo, když radikálka Beate Zschäpeová z německé neonacistické skupiny Národněsocialistické podzemí ve spolupodílnictví spáchala masové vraždy na Turcích. Nyní je sice souzena, lidé v Německu ale stále brojí proti Merkelové. Spojení temných sil v únoru nahraje tomu, že docent Konvička bude opravu souzen a události otřesou i s panem prezidentem Zemanem. Uran ze znamení berana značí, že jim síly nakonec nebudou hrát do karet.

Docentovou životní náplní je stát se obětí, což z něj udělá onen soud a je tedy velmi pravděpodobné, že bude i vězněn nejen za výroky, ale i za akce, které proběhnou v únoru 2016. V roce 2021, když už bude docent Konvička za své činy opět na svobodě, bude tranzitovat Pluto přes docentův Mars, což povede k tomu, že se docent dostane k politické moci. Nadějí pro ty, kterým se to nelíbí, je Mars v kvadrátu na Saturna, který značí, že své překážky k naplnění tohoto cíle nebude schopen zdolat.