Úterý 16. dubna, 2024
Evropský rozhled

V hlavním líčení s Adamem B. Bartošem se promítaly téměř všechny jeho projevy z demonstrací a tisková vyjádření

 

Adam B. Bartoš se cítí nevinný, dle jeho názoru soudy jednají na politickou objednávku a svůj případ přirovnal k americkému studentovi Ottu Warmbierovi odsouzeného v KLDR za stržení propagandistického letáku.
Adam B. Bartoš před soudem ve čtvrtek 20. července 2017, více zde.

 

Ve čtvrtek 12. října 2017 pokračovalo u Obvodního soudu pro Prahu 1 hlavní líčení s předsedou Národní demokracie Adamem B. Bartošem. Jednání se nezúčastnil soudní znalec, který byl v nočních hodinách převezen rychlou záchranou službou do nemocnice. Celý den až do uzavření budovy soudu se promítaly téměř všechny projevy Adama B. Bartoše z demonstrací, jeho tisková vyjádření a jednání strany Národní demokracie.

Advokát Cholenský hned na začátku líčení napadl důkazy z knih, které zpracovával policejní orgán, nikoliv znalci, neboť policisté k tomu nejsou odborně způsobilí. Opět navrhl v soudní síni přečíst všechny knihy, za jejichž napsání je Adam B. Bartoš postaven před soud.

V soudní síni bylo oproti minulému líčení zakázáno fotografovat. Proč se tak stalo může být předmětem mnoha spekulací, nicméně nelze popřít, že fotografie paní soudkyně z minulého líčení se objevily na internetu a byla veřejně zesměšňována právě za to, že soudí Adama B. Bartoše. Není první z řad právníků, které během soudního líčení s osobami z extremistického spektra postihla kyberšikana, podobně zesměšňována je na internetu advokátka muslimky, která se soudila s ředitelkou střední zdravotnické školy z důvodu podezření na náboženskou diskriminaci v přijímacím řízení.

Zatímco se promítala videa, advokát kontroloval slovo od slova přepisy předložené soudu.

Na těchto videích Adam B. Bartoš popírá, že by imigranti přicházeli do naší země jako váleční uprchlíci či z ekonomických důvodů. Razí názor, že jde o válečníky s cílem pozabíjet český národ. Prosazuje domobranecké ochrany státních hranic. Islám líčí jako zlo přicházející do Evropy, který lid musí zastavit. Později se jeho projevy natolik zradikalizují, že otevřeně volá po přímé akci a trestu nejvyšším pro současné politiky, především pro Sobotkovu vládu. Hrozí jim například oprátkami. Na jeho projevech se střílí slepými náboji do vzduchu, nebo se tato střelba obhajuje, neboť již brzo prý slepé náboje nahradí ostrými, to vše proto, aby vystrašil politiky a donutil je jednat v zájmu „lidu“. Pro imigranty používá různé názvy, od vetřelců přes ilegální čmoudy a hordy krvežíznivých vetřelců po invazi barevných nájezdníků či import vetřeleckých armád, otevřeně hovoří o vetřelecké tsunami.

Smírný není ani k Židům, věří, že mainstreamová média jsou všechna ovládána Židy a je prý dnes těžké najít médium bez židovského vlivu jako byly dle jeho příkladu Národní listy. Je autorem termínu „židovina“ (ve smyslu co to na mě vymýšlíte?) Stejně odsuzuje pochody Prague Pride, o kterých mluví jako o „pochodech zvrhlosti“.

Dopolední části se osobně účastnil kandidát na prezidenta Petr Hannig.

Někteří zástupci z řad veřejnosti, kteří přišli Adama B. Bartoše podpořit, mluvili před soudní síní o tom, že již brzo začne občanská válka.

Jednání bude pokračovat opět 14. prosince.