Neděle 21. dubna, 2024
Evropský rozhled

V Británii zavraždili muslimskou studentku, islamofobové jsou i v České republice

V úterý byla ve Velké Británii zavražděna PhD studentka Univerzity v Essexu, pravděpodobně proto, že nosila tradiční muslimský oděv zvaný abaya.

 
Uplatňování kolektivní viny a navádění k náboženským vraždám.
U nás k náboženské nenávisti podněcovala skupina Islám v České rebublice nechceme, kterou v pátek správci sociální sítě Facebook zrušili. I ona byla mezi občany velice oblíbená.
 

Studentka Nahid al-Manea zemřela následkem 16-ti bodných ran ve městě Colchester, hrabství Essex.

Al-Manea byla oblečena v hidžábu a v tmavomodré róbě zvané abaya, když byla v úterý ráno ubodána na chodníku cestou do školy.

Utrpěla velmi vážná poranění v obličeji a na těle, kterým na místě podlehla.

Se svým bratrem do Velké Británie přicestovala před několika měsíci ze Saúdské Arábie, aby zde studovala v doktorském studijním programu na Univerzitě v Essexu.

Policie naznačuje, že hlavním motivem k vraždě mohla být náboženská nesnášenlivost.

Vražda ale není jediným náznakem vzestupu anti-muslimských nálad ve Velké Británii. V posledních měsících se muslimské ženy opakovaně stávají obětmi násilných trestných činů a tento trend má rostoucí tendenci.

Muslimové i muslimky jsou verbálně a fyzicky napadáni, na jejich domy útočí vandalové, před dveřmi nacházejí uřezané hlavy prasat.

Tyto útoky jsou považovány za důsledek vzestupu anti-muslimské propagandy krajně pravicové extremistické skupiny Britain First, která zinscenovala řadu útoků na mešity, a pravicové, anti-imigrační strany UK Independence Party, která rovněž získala podporu u britských voličů.

Muslimové v Británii jsou extremisty obviňováni z vraždy vojáka Leeho Rigbyho, kterého v roce 2013 zabili islámští extremisté.

 
Výcvikový kemp islamoklastů - hra nebo můžeme očekávat vraždy nevinných žen i v České republice?
Czech Defence League dlouhodobě zaškoluje svoje příznivce k útokům nejen proti muslimské komunitě, několik přímých akcí už mají za sebou.
 

 
Islamofobní extremisté jsou i v České republice

V České republice působí skupina Czech Defence League, která vznikla po vzoru islamofobní English Defence League. Na internetu spravovali facebookovou skupinu Islám v České republice nechceme, která byla v pátek správci Facebooku smazána.

Na sociální síti vybízeli k preventivním vraždám muslimských dívek, zveřejňovali fotografie muslimů a muslimek žijících v České republice a jejich soukromou korespondenci, kterou získali ilegálními aktivitami.

Zároveň pořádali výcvikové kurzy islamoklastů nedaleko Veselí nad Lužnicí, kde kromě metod desinformace a manipulace s veřejností trénovali „ostré terénní akce“.

V minulosti podíleli na roznášení prasečích ostatků před brněnskou mešitu a mediálnímu tlaku proti učitelce z Lišova, která konvertovala a nosila na hlavě šátek.

Angažovali se ve věci odchodu dvou muslimských žákyň ze střední zdravotnické školy a požadovali vyloučení české studentky z Jihočeské univerzity, protože napsala článek o demonstraci před palestinskou ambasádou.