Úterý 25. června, 2024
Evropský rozhled

V AKTU.NEWS psali o dodávce, kterou kontrolovali pyrotechnici u Hradu. Taková už dříve stála na demonstracích

 
Dodávka
 

Zpravodajský kanál AKTU.NEWS dnes zveřejnil článek „Mynář zabiják“ napsal někdo na dodávku a postavil ji hned před Pražský hrad. Až po několika hodinách ji kontrolovali pyrotechnici. Bílá dodávka popsaná těmi nejdrsnějšími nápisy zejména proti Babišovi není úplně neznámá, už jsme se, možná dokonce se stejnou, nebo velmi podobnou, setkali v minulosti během demonstrací Milion chvilek pro demokracii.

Bylo to před vánočními svátky, 17. prosince 2019, když se demonstranti začali scházet po dlouhém pochodu na pražském Klárově k poslechu projevů. Málokdo však tušil, že hned vedle parku, kde tou dobou postávaly desítky tisíc lidí, v ulici U Železná lávky, je odstavená bílá dodávka, kterou od ostatních aut odlišovaly právě velmi neetické nápisy, některé možná až výhružné.

Přes zadní okýnko bylo napsáno „Na každou svini se vaří voda“, pod okýnkem „Straky nebo motýle, všichni kradou, že Babiši?“ a zboku dodávky další a další nápisy proti Babišovi, které mají daleko od toho, co lze označit za slušné.

Během demonstrace tato dodávka nehrála žádnou viditelnou roli a nelze ji proto s organizátory a protestujícími spojovat, spíše si ji vůbec nikdo, kromě pár policistů, ani nevšiml.

 
Dodávka