Pondělí 22. dubna, 2024
Evropský rozhled

Už i v arabštině se píše o Konvičkovi

 
Popis útoku Konvičkovců v arabštině
 

Nepromyšlená inscenace teroristického útoku v Praze, kterou zorganizovala Iniciativa Martina Konvičky, neunikla pozornosti ani arabsky píšící komunitě na Facebooku.

 
Na stránkách Czech Today, což je zpravodajský kanál v arabštině o dění v Praze, uveřejnili článek „Výkřiky Alláhu Akbar v hlavním městě České republiky“.

V něm s odvoláním se na agenturu ČTK uvádí, že v centru Prahy útočníci mávali falešnými zbraněmi ve vzduchu a křičeli v arabštině „Bůh je veliký“, čímž vyvolali mezi turisty zděšení a paniku.

Podle policejního mluvčího někteří lidé ze strachu utíkali a akce musela být ukončena z důvodu šíření poplašné zprávy.

Martin Konvička svůj útok na Staroměstském náměstí označil za absurdní divadlo, kdy společně simulovali převzetí moci v zemi teroristickou organizací Daeš. Sám byl oblečen jako beduín a během útoku seděl na velbloudovi.

Policie incident prošetřuje jako šíření poplašné zprávy (nyní již jako výtržnictví), za který hrozí odnětí svobody až na pět let.

V závěru píší, že Konvičkovo nepřátelské hnutí k islámu má desetitisíce příznivců po celé republice.

Muslimové v diskusi uvádějí, že cílem divadelní hry bylo poškodit muslimy.

Jiný diskutér tvrdí, že si zahrávají s ohněm a snaží se v České republice vyburcovat jakýkoliv teroristický útok, jen aby dokázali, že mají pravdu. Vláda České republiky by měla podobným činům zabránit, protože se nejedná o svobodu projevu. Spolupráce orgánů s takovými praktikami je velkou chybou.

Poslední diskutér zmiňuje, že kdyby to samé, co Konvička, udělal muslim, tak by byl zvědavý, co by potom následovalo. Ale když to udělá někdo jiný, je všechno v pořádku. Pořadatele akce by zažaloval a žádal by odškodnění i za vyděšení osob.