Neděle 14. července, 2024
Evropský rozhled

Univerzitou prý hýbal facebookový spor o islám. Hádal se vyučující a studentka

Minulý měsíc se tiskem šířily informace o zajímavém facebookovém sporu o islám, kterého jsem byla přímým účastníkem. V novinách se ale psalo pokaždé něco jiného a ani internetové diskuse pod články zvídavému čtenáři nenapověděly, jak to bylo doopravdy. Po mnoha a mnoha žádostech ze strany veřejnosti jsem se rozhodla uvést události na pravou míru tak, jak se odehrály, bez desinformací a bez propagandy.

 

 

Ukázky z níže přiložené brožury:

Když jsem ho upozornila, že je vyučující na mé fakultě a můj profil hojně navštěvují i jiní vyučující a že by se o jeho „kvalitách“ mohli dozvědět jeho kolegové z práce, dozvěděla jsem se, že mě vyhoděj, že jsem čubka, se kterou mu došla trpělivost, protože se odmítám solidarizovat s exmuslimkami. A taky že jsem v prdeli, protože nikdo se mě z vedení fakulty nezastane, protože rektor chodí na kafe s exmuslimkama a prorektor má islamofoba v rodině. „Práskla jsi se sama, já tě nelustroval. Spolupracuj děvče.“

[…]

Později jsem zjistila, že skupina pořádá ve Veselí nad Lužnicí „Výcvikové kurzy islamoklastů“, kde trénují strategie manipulace a desinformace. Jejich cílem je vlastními slovy škodit mutikulturám a islámcům online, narušovat jejich propagandu v tisku, rádiu a televizi, rozbíjet PCMC schůze, infiltrovat nepřátelské struktury a oslovovat politiky. Kromě toho tam trénují zásady „ostré terénní akce“.

[…]

Internetové diskuse dokáží zamořit svými jedinými a správnými názory. Pokud se jim nějaký názor v internetové diskusi nehodí, obalí ho nekonečným množstvím jiných komentářů, klidně i úplně stupidními a vulgárními, jen aby slušný a hlavně pracující čtenář neměl čas a nervy diskusi pročítat, naopak aby ho ihned do očí zasáhla jen opět ta jediná a správná pravda o islámu. Tím se jakákoliv diskuse stává nemožnou a svoboda projevu je velmi závažným způsobem ohrožena.

[…]

Na xenofobní rasistické výroky zareagoval samotný pan rektor Grubhoffer vydáním oficiální tiskové zprávy, ve které se od způsobu vyjadřování docenta Konvičky distancoval. Zároveň uvedl, že je velice zneklidněn stupňujícím se hulvátstvím prezentovaných výroků v konfliktních diskuzích a také společenským nebezpečím těchto nepřátelských projevů. Důrazně požádal docenta Konvičku, aby ukončil tuto ostudnou soukromou aktivitu.

 
Aféra – Konvička – Romancová: PDF soubor ke stažení