Neděle 21. dubna, 2024
Evropský rozhled

Teroristické útoky 26. června 2015 (Ramadán 1436)

Na webových stránkách skupiny Sharia4Czechia, která je pro svou snahu zavést právo sharia do českého prostředí považována za extremistickou, se objevilo prohlášení odsuzující teroristické útoky Islámského státu z 26. června 2015, tj. během ramadánu 1436.

 
sharia
 

Vyjadřujeme upřímnou soustrast rodinám a blízkým obětem při dnešních teroristických útocích na věřící v mešitě imáma Sádiqa v Kuvajtu uprostřed páteční modlitby, na obyvatele Tunisu a turisty v Súsa a francouzském Lyonu. Jednoznačně odsuzujeme tyto činy, pro které neexistuje žádná omluva, a které jsou o to hrozivější, že byly spáchány v době svatého postního měsíce Ramadánu, který má být naplněn půstem, meditacemi, službou bližnímu a zastavením hádek a zákazem bojů. Každý, kdo zná podstatu Ramadánu, jednoho z pěti pilířů islámu, a další hodnoty, které nás učil prorok Mohamed, mír s ním, nemůže takový druh útoků spojovat s náboženstvím, s islámem. Tito lidé mohou být formální muslimové, ale jsou to zločinci, kteří jednají ve jménu satana a šíří zlo, strach a nenávist. Naopak prorok Mohamed, vzor celému lidstvu, nás učil lásce k bližnímu, spravedlnosti, trpělivosti a odhodlání přinést milosrdenství všem lidem, bez rozdílu původu na celém světě.

Jestliže se hlásí pachatelé těchto činů k některé z tekfíristických teroristických skupin, přidáváme odkaz na dopis největších islámských autorit a učenců, kteří dokazují, že konají v rozporu s islámem: dopis proč není tzv. Islámský stát islámský.

 
Odkazy:
Teroristické útoky 26. června 2015 (Ramadán 1436)