Pátek 12. července, 2024
Evropský rozhled

Státní duma jedná o návrhu uznat nezávislost okupovaných území Ukrajiny, zatímco Ozbrojené síly Ruské federace rekrutují žoldáky na Donbas

 
Facebookové stránka Hlavní správy rozvědky ministerstva obrany Ukrajiny
 

Podle Hlavní správy rozvědky ministerstva obrany Ukrajiny velení Ozbrojených sil Ruské federace pokračuje v posilování bojových schopností jednotek na dočasně okupovaných územích Doněcké a Luhanské oblasti.

Od začátku ledna bylo do oblasti v tichosti navezeno 7 tisíc tun paliva, několik tanků a samohybných dělostřeleckých systémů, další zbraně a munice, včetně dělostřelecké.

Prostřednictvím sítě náborových středisek v Ruské federaci dochází k aktivní rekrutaci žoldáků, kteří jsou po absolvování intenzivních kurzů ve výcvikových střediscích vysíláni na dočasně okupovaná území Doněcké a Luhanské oblasti.

Mezitím poslanci Komunistické strany Ruské federace v čele s Gennadijem Zjuganovem předložili 19. ledna Státní dumě návrh, ve kterém žádají prezidenta Vladimíra Putina, aby byla uznána nezávislost Doněcké lidové republiky (DLR) a Luhanské lidové republiky (LLR), obě na Ukrajině neuznané a považované za teroristické skupiny.

Vjačeslav Volodin, předseda Státní dumy Ruské federace, uvádí, že komunisté tak reagují na současné události, kdy se „NATO snaží okupovat Ukrajinu“ a je potřeba zajistit bezpečnost „pro ruské občany a krajany“ na okupovaných územích.

Sergej Mironov, vůdčí osobnost strany Spravedlivé Rusko, již prohlásil, že frakce je připravena projekt podpořit.

Připomeňme, že Rusko již vydává ruské pasy obyvatelům okupované části Donbasu, ale oficiální uznání okupovaných teritorií jako republik bylo zahájeno až nyní na pozadí rostoucích hrozeb nové, otevřené ruské invaze na Ukrajinu.

Ukrajina hledá ochranu u NATO a západních partnerů a Rusko toho využívá k ospravedlnění své agrese proti Ukrajině.

 
Telegram Vjačeslava Volodina, předsedy Státní dumy, k iniciativě Komunistické strany Ruské federace uznat nezávislost okupovaných území Ukrajiny. Telegram Vjačeslava Volodina, předsedy Státní dumy, k iniciativě Komunistické strany Ruské federace uznat nezávislost okupovaných území Ukrajiny.

 
Odkazy:

[1] Facebook Hlavní správy rozvědky ministerstva obrany Ukrajiny

[2] Telegram: Příspěvek Vjačeslava Volodina k uznání LLR a DNR

[3] Голова Держдуми про „визнання“ ОРДЛО: Потрібно „забезпечити безпеку наших громадян“

https://www.facebook.com/DefenceIntelligenceofUkraine/posts/236877245290370