Úterý 28. května, 2024
Evropský rozhled

Spustili jsme projekt Target – míříme na falešné profily!

 
Projekt Target - míříme na falešné účty
 
Po Facebookovém detektivovi jsme se rozhodli spustit další projekt, který zatočí s falešnými profily na sociálních sítích. Jmenuje se Target a klade si za cíl identifikovat falešné účty na sociálních sítích, které rozdělují společnost a snaží se nečestným způsobem ovlivnit veřejné mínění.

Smyslem projektu je předložit seznam účtů, které následně zájemci z řad veřejnosti budou moci sociálním sítím nahlásil jako falešné.

S nejvyšší prioritou budou označovány takové účty, které šíří placenou reklamu nebo velmi intenzivně přidávají příspěvky do různých skupin. K identifikaci takových účtů můžete použít Facebookového detektiva (funguje v prohlížečích nastavených v režimu pro stolní PC).

V současné chvíli jsme vybrali náhodných deset falešných profilů, které podporují separatisty na okupovaných částech Ukrajiny, ovlivňují volby do Parlamentu ČR 2017, šíří protiimigrantské nálady či desinformace.

Víte-li o falešných profilech, které by na seznamu neměly chybět, pošlete nám tip na náš e-mail target(zavináč)evropsky-rozhled.eu.

Falešné profily můžete nahlásit sociálním sítím. Neznamená to, že požadujeme jejich zrušení. Takový účet bude pouze vyzván, aby prokázal správcům sítě svou totožnost.

Přejít na projekt Target.