Úterý 28. května, 2024
Evropský rozhled

Správci Exotopedie dostali tresty za zneužívání chlapců

Exotopedia - logo.Obvodní soud pro Prahu 1 ve středu vynesl rozsudky nad trojicí mužů, kteří pohlavně zneužívali nezletilé chlapce v telefonních budkách během demonstrací. Nejstaršího z nich poslali soudci na šest let do vězení. Druhý obviněný dostal tříletý trest s odkladem na čtyři roky. Poslední z trojic si odsedí dva roky.

 
Muži zneužili asi padesát dětí, nejmladšímu z nich byly teprve tři roky. Kromě toho je nutili psát články pro svůj portál Exotopedia.org a chlapci museli po internetu šikanovat další oběti. Obžalovaní se musí podrobit ochranné léčbě v ústavu.

Soud uznal tři muže vinnými z pohlavního zneužívání. Podle znalců jsou obvinění pedofilní homosexuálové s masochistickými sklony.

První z obžalovaných u soudu popíral jakékoliv zneužívání dětí, a to přestože přišel do soudní síně v tričku s potiskem nahého chlapce, jedné z obětí. Muž chlapce zneužíval po dobu dvou let, nejčastěji v telefonních budkách během demonstrací.

Při nedobrovolném sexu museli chlapci telefonovat dalším obětem zvrhlíků a vyhrožovat jim za jejich politické názory či jim vulgárně nadávat. Pokud svou roli dostatečně nezvládli, obžalovaný je žiletkou řezal po těle. Ostatní obžalovaní kolem telefonní budky hlídkovali.

Ve svém volném čase pak chlapci museli psát články pro jejich společný portál Exotopedia.org a dělat jim fundraising. Pokud se jim každý den nepodařilo sehnat jednoho sponzora, museli za trest tři hodiny po internetu šikanovat předem vybranou oběť.

„Chtěl bych se poškozeným chlapcům omluvit, byla to z naší strany jen taková zábava, neuvědomili jsme si, že oni to tak nevnímají,“ uvedl obžalovaný v závěrečné řeči.

Před soudní síní stáli stoupenci obžalovaných, fanoušci stránky Exotopedia.org. Ti označovali soudní proces za zpolitizovaný.

„Dnešní rozhodnutí soudu považujeme za útok na svobodu slova a demokracii jako takovou. Správci portálu Exotopedia.org si mohou sami rozhodovat, kdo a za jakých podmínek bude na jejich portál psát a jakým stylem povedou fundraising,“ uvedli.

 
Pravda versus fikce:

Správci portálu Exotopedia.org porušují svými články zákony.
Neví se, jestli pohlavně zneužívají chlapce, jelikož jejich identita doposud nebyla odhalena.
Nemohli být proto zatím za nic odsouzeni.
Zcela evidentně si své oběti vybírají na základě politických názorů.
Jejich cílem je oběť zesměšnit a ponížit, uváděné informace nejsou založeny na pravdě.
Kolem Exotopedie je kolektiv osob, které oběti pravidelně a velmi intenzivně šikanují.
Omlouváme se homosexuálům, článek není útokem na jejich orientaci, homosexuály jsme zvolili na základě loga Exotopedie.
Článek má výchovný charakter, cílí na čtenáře, aby vnímali rubriky, které čtou, a kriticky uvažovali nad přijímanými informacemi.