Středa 29. května, 2024
Evropský rozhled

Spor o hidžáb na střední zdravotní: monitoring ze soudní síně

 
Žarko Raptor JovanovičŽarko Raptor Jovanovič, „zástupce široké veřejnosti“ u soudu, jinak častý pořadatel demonstrací proti islámu.
 
Před několika dny proběhlo první soudní stání u soudu pro Prahu 10 ohledně žaloby studentky Střední zdravotnické školy muslimského vyznání na tuto školu, která jí měla zakázat studovat ji, protože odmítala ve vyučovacích hodinách odložit symbol své víry hidžáb.

Když pomineme vlnu emocí, která se ohledně celé soudní pře nesla a faktický stav, kdy škola patrně postupovala mimo rámec svých kompetencí, což následně potvrdila i zpráva školské inspekce a ombudsmana pro lidská práva, ukázala se ještě zajímavou jedna skutečnost. Totiž jak jsou místní proruští aktivisté úzce propojeni s vyvoláváním nenávisti ve společnosti, která se momentálně zaměřuje zejména na islám a muslimy.

Na projednávání této banální kausy, kde v podstatě jde pouze o omluvu a odškodné 60 tisíc korun, se objevilo několik desítek těchto jedinců a hlasitě dávali najevo své „spontánní rozhořčení“.

Nejprve je třeba zmínit nátlakovou skupinu, doufejme neproruských, politiků z ODS, kde si u Čuňase Stárka a Jany Černochové tímto můžeme být jisti, ne však u Václava Klause mladšího, který tuto dvojici doprovázel. Xenofobní Klaus, kandidát do senátu na Praze 6 a starostka Prahy 2 se sešli ohledně banální kausy u soudu pro Prahu 10. Zvláštní…

Z politiků to však ještě nebylo vše. (Sledujte jaké emoce a tlaky vyvolává šátek na hlavě 17 (ne)studentky.) V soudní síni se ještě objevil Zdeněk Soukup, poslanec za ANO, dříve ovšem pracovník České televize a ještě dříve osm let člen KSČ, ze které vystoupil po zhodnocení dalších perspektiv v zimě 1989, pár dní po revoluci.

V ANO tato minulost dlouhodobě problém není a tak se může uvnitř strany tento pán vyprofilovat jako „ochránce tradičních evropských hodnot“, kdy založil ve Sněmovně frakci s názvem Platforma zákonodárců na obranu evropské kultury a jejích hodnot, což je spolek xenofobů a problematiky absolutně neznalých lidí, která má jako své dva odborné „poradce“ pány Kurase a Lhoťana. Víc netřeba dodávat…

Další v české politice již bohužel smutnou postavou, která se dostavila, aby dohlédla na zastavení islamizace země, byl zástupce ombudsmanky, který hlásá teze ruské propagandy již dlouho a v podstatě se s tím ani netají. Otázkou zůstává, co dělá xenofobní člověk v úřadu pro dohled na dodržování lidských práv…

 
15007681_1114036865359788_1917482201_o
 

Další skupinou, která se v prostorách soudu hlasitě projevovala a spílala všem, kteří mohli být podle jejich „nerozhledu“ muslimem, byli lidé z facebookové komunity Naštvané matky. Tuto skupinu spravuje cca polovina adminů, majitelů falešných účtů a celá rétorika skupiny v podstatě kopíruje teze ruské lživé propagandy. Ostatně od autora si nechali několikrát vynadat do hlupáků, ovšem v momentě, kdy jim naznačil, že jsou navázány na Rusko, dostal okamžitý ban.

Hlavní postavou byl všem protiruským aktivistům a patrně i některým oddělením BIS známý ruský kolaborant a organizátor proruských demonstrací v Praze, Žarko Raptor Jovanovič…

 
14975838_1114035845359890_646023674_o
 

Tito lidé a zájmové skupiny se pohybují ve veřejnoprávním prostoru s cílem jednak šířit nenávist ve společnosti a také snižovat důvěru ve státní úřady a instituce, včetně například televize a jiných médií.

Jsou přímou odnoží ruské chobotnice na našem území. Proč má asi tento stát tak velký zájem na tomto případu, že aktivizuje v pracovní den desítky lidí, aby u soudu hráli rozhořčenou veřejnost?

Nedejme se od nich manipulovat, jsou to poslové Mordoru.