Úterý 25. června, 2024
Evropský rozhled

Spolupracovníci separatistů na Donbase protestovali před Velvyslanectvím Ukrajiny a Generálním štábem Armády ČR (část 4.)

 

Mladí komunisté během přednášky o cestě do Sýrie, 27. listopad 2018, Praha - ÚV KSČM
Mladí komunisté během přednášky o cestě do Sýrie, 27. listopad 2018, Praha – ÚV KSČM

 

Ve čtvrtém díle o listopadové demonstraci komunistů před Velvyslanectvím Ukrajiny proti válce na Donbase se zaměříme na projev zástupce Komunistického svazu mládeže (KSM), stručně zmíníme jejich cestu do Sýrie za Bašárem Asadem a povíme si něco málo o komunistickém terorismu v dobách Československa. Neopomeneme zmínit ani jejich podporu palestinským představitelům teroristických organizaci Lidové a Demokratické fronty pro osvobození Palestiny, se kterými se sešli v Libanonu.

*Prostor ke zveřejnění stanovisek Komunistického svazu mládeže jsme poskytli z poznávacích důvodů, pokud takto veřejně vystupují, nelze přehlížet, že takové názory mají – veřejnost má právo vědět, co říkají, i když s nimi nesouhlasí, i když mnohá tvrzení jsou zavádějící a nepravdivá, což se snažíme vysvětlovat hned v zápětí na názorných příkladech.

 
Podle mladých komunistů za válku v Sýrii a na Donbase může Západ

Zástupci KSM, konkrétně Filip Škarecký (též známý jako Alexandr Salajka) a Lenka Svěchotová, se těsně před demonstrací vrátili z mise v Sýrii, kde se osobně setkali s Bašárem Asadem a jeho nejvlivnějšími muži Sýrie. Spolu s mladými komunisty za Asadem odcestovali i zástupci Vojáků proti válce, bývalí plukovníci Jiří Bureš a Jiří Wagner. Wagner dříve působil ve Vojenském zpravodajství, nyní pracuje v soukromé zpravodajské agentuře Exanpro. Posledním delegátem byl Milan Krajča z Českého mírového hnutí.

Po návratu domů jejich organizace začaly dávat válku na Donbase do paralely s válkou v Sýrii. Ukrajinský konflikt podle nich ukazuje ochotu imperialistů spolupracovat i s nejreakčnějšími teroristickými skupinami obdobně jako v Sýrii.

Mladý zástupce KSM před ukrajinskou ambasádou uvedl, že příčinou konfliktů na Donbase nebyly národnostní rozdíly, ale rozdílný náhled na socialistickou minulost země. Proruští separatisté podle něj pouze hájili legitimní republiku před fašistickým pučem. Schvalují anexi Krymu, protože pro tamější obyvatele znamenala mír.

Za to ukrajinské tajné služby se neštítí ničeho, ani atentátu na Alexandra Zacharčenka. USA pro ně představuje viníka všech válek, spojence fašistů a spolupracovníka s islámskými fundamentalisty. Odmítají NATO a EU.

„[Ukrajinci] mohou jen vzpomínat na sovětské časy, kdy Ukrajina byla sovětským centrem, jednou z nejrozvinutějších oblastí svazu, zemí inženýrů, horníků a odborníků. Věříme, že odkaz Sovětského svazu zůstane v těchto zemičkách hybnou silou a zdrojem naděje, a stane se jiskrou a požárem mnohem důležitějším,“ uvedl mladý zástupce KSM. „Neprojdou!“

 
Československo aktivně podporovalo a vykonávalo teroristické útoky proti Západu

Čeští komunisté sice aktivně obviňují USA a Západ ze spolupráce s teroristy, nicméně historie, ale i současnost, prokazuje, že sami mají za sebou několik teroristických akcí, při kterých umírali nevinní civilisté – jejich útoky, tak jako i dnešní rétorika, směřovala proti Západu a Izraeli.

Tuto neblahou historii zmiňuje na svých webových stránkách i Ministerstvo vnitra České republiky. Za komunismu jsme byli zemí plnou protizápadních teroristů, případně jsme školili nebo poskytovali útočiště zahraničním teroristům.

Československá rozvědka zaútočila například v roce 1957 pumovým útokem na Evropského společenství uhlí a oceli, předchůdce dnešní Evropské unie, přičemž vinu se snažila hodit na německé neofašisty. Českoslovenští rezidenti zaútočili dále pumovým útokem i na budovu Svobodné Evropy v Mnichově.

Státní bezpečnost v zemi školila teroristy z italské Rudé armády, ze Sýrie, ale i z Palestiny, a k tomuto účelu v Československu vznikala i výcviková střediska.

Komunistická Státní bezpečnost dokonce věděla o tom, že palestinští teroristé plánují zaútočit na vlak vezoucí vystěhovalé Židy ze Sovětského svazu na trase Bratislava – Vídeň, ale protože s palestinskými radikály měla uzavřený neformální pakt, nijak útoku nezabránila.

Lze uvést i případ Šakala (Carlose), nejobávanějšího teroristy 20. století, který navštívil Prahu nejméně 10 krát, ale komunistická Státní bezpečnost neměla odvahu jít s ním do konfliktu. V Československu se ukrýval před západními zpravodajskými službami a plánoval od nás svoje teroristické útoky.

Jak ukazují terénní poznatky z posledních dnů, komunisté v podpoře mezinárodního terorismu nadále pokračují. Během cesty do Sýrie projížděli například uprchlickým táborem Mar Elias (Svatý Eliaš), což je palestinský uprchlický tábor v jihozápadní části Bejrútu (Libanon). Zde se sešli s představiteli Lidové fronty pro osvobození Palestiny (LFOP) a Demokratické fronty pro osvobození Palestiny (DFOP). Nazývají je sice svými přáteli, nicméně jde o teroristy.

LFOP se teroristickým útokům věnuje od 70. let 20. století. Proslavila se především skrze únosy letadel.

DFOP je zodpovědná například za Ma’alotský masakr, při kterém bylo zavražděno 27 lidí, především izraelských středoškoláků. Masakr spáchali útočnými puškami AK-47 Kalašnikov, ručními granáty a plastickou trhavinou československé výroby. 

Nyní se čeští komunisté staví na stranu proruských separatistů na Donbase a pokračují ve štvavé rétorice proti USA, NATO, EU a Západu.