Neděle 14. dubna, 2024
Evropský rozhled

Španělská policie zasáhla proti demonstrantům (uvnitř video)

Španělská policie začala z barcelonských náměstí vytlačovat účastníky nepovolené demonstrace. Akce přerostla v násilí, mnoho demonstrantů je po střetu s policií zraněno.

Španělská revoluce - zdroj FaceBookKatalánská policie zasáhla v centru Barcelony, údajně z hygienických důvodů a kvůli ochraně veřejného zdraví. Demonstranti údajně zamezili přístup úklidovým službám na náměstí plaza Catalunya a ony nemohly vykonávat svou práci.

Generální ředitel policie Manel Prat popírá, že by policie proti lidem střílela gumové projektily.  Na záznamech uveřejněných na YouTube je vidět, jak policie mlátí skupinu mladých lidí gumovými obušky, některé tahá po zemi k policejním autům.

Demonstranti se začali shromažďovat na náměstí před volbami konanými 22. května, aby tak vyjádřili nesouhlas s korupcí a vysokou nezaměstnaností především mezi mladými lidmi. Jejich cílem bylo pokojně vyjádřit své rozhořčení nad politickou situací v zemi. V době voleb jsou veřejná shromáždění ve Španělsku zakázána a demonstrace tak byla nepovolená.

youtube04

Odkazy:

Evropská revoluce bez ideového zakladatele

Španělská demonstrace dorazila i do Prahy