Pondělí 27. května, 2024
Evropský rozhled

Senátor Štětina: Extrémisté v Evropě zneužijí barbarského činu z Paříže, strach je předvolební fenomén

V úterý 17. listopadu 2015 na Hradčanské náměstí dorazilo tisíce občanů znepokojených z podpory totalitních režimů současným prezidentem Milošem Zemanem. Zaznělo zde několik projevů, nyní přinášíme přepis vyjádření senátora Štětiny, který se shromáždění osobně nezúčastnil. Jeho projev místo něj přečetl Josef Bílek z Východoevropského informačního centra. V prohlášení, které bylo určeno pro Svobodné fórum, se vyjadřuje k teroristickým útokům v Paříži.

 
Senátor Jaromír Štětina o zákazu KSČM V mnoha evropských zemích včetně Česka zneužijí tohoto barbarského činu v Paříži extrémistické skupiny, které se učí využívat strach jako předvolebního fenoménu.

Paní Le Penová bude mít našlápnuto, stejně jako Zeman, na prezidentství. Konvičkovi se otevře cesta do Parlamentu. Některé Evropské země se začnou obepínat ostnatým drátem, jiné nikoliv. Evropská jednota utrpí mnohem větší trhliny než přičinilo nesolidární jednání visegrádských států, které odmítly relokace uprchlíků.

Teroru, imperiálním snahám a dalším vlnám uprchlíků se dá bránit jen v jednotné Evropské unii. Evropa je na rozcestí – buď odmítne nahnědlou nenávist, kterou se islamistickým teroristům daří rozmíchávat, nebo se vzpamatuje a porazí Islámský stát vojensky a politicky.

To platí i pro Českou republiku, v níž vodu na mlýn islamistům lijí politické síly kolem Konvičky, Okamury či Zemana.

Děkuji.