Neděle 26. května, 2024
Evropský rozhled

Sčítání lidu 2011 – Budoucnost se počítá

Každých deset let se v České republice provádí sčítání lidu. Další sčítání lidu, domů a bytů se uskuteční již za 59 dní. Od předchozích let se bude v mnohém odlišovat, samotná podstata sčítání lidu ale zůstane stejná.

Především kvůli úsporným opatřením budou peníze na prvním místě. Letošní kampaň bude méně nákladná. Po krácení rozpočtu na osvětovou kampaň bylo vyčleněno 25 mil. Kč, což odpovídá zhruba 1 % z rozpočtu na veškeré náklady statistického sčítání. Původně se počítalo až se 113 mil. Kč na mediální kampaň.

Další velmi vítanou novinkou bude možnost vyplnit sčítací formuláře on-line. On-line formuláře by v budoucnu mohly ušetřit peníze za ty tištěné. Podrobný postup pro vyplnění on-line formulářů naleznete na stránkách scitanilidu.cz.

Než se uchýlíte k vyplňování nepravdivých údajů, což by se vám nemuselo finančně vyplatit, je potřeba si uvědomit, že výsledky využije řada organizací, jako jsou hasičské sbory nebo zdravotnická zařízení. Správným vyplněním formuláře poskytnete organizacím pravdivé informace, a umožníte jim, aby dělaly správná rozhodnutí.

Za kampaň a průběh samotného sčítání zodpovídá několik organizací. Na výrobě bannerů a televizních spotů se podílí agentura McCann Erickson. Bezproblémový chod sčítání zajistí firmy Hewlett-Packard, Česká pošta a Český statistický úřad (ČSÚ).

 
youtube