Středa 29. května, 2024
Evropský rozhled

Ruské ministerstvo zahraničních věcí zveřejnilo tiskovou zprávu k vydání občana Ruské federace Jevgenije Nikulina do USA

 

Velvyslanectví Ruské federace v Praze přitahuje v posledních dnech zvýšenou pozornost novinářů. Ilustrační obrázek - focenou skrytou kamerou
Velvyslanectví Ruské federace v Praze přitahuje v posledních dnech zvýšenou pozornost novinářů. Ilustrační obrázek

 

Ruské ministerstvo zahraničních věcí dnes zveřejnilo tiskovou zprávu, ve které vyjadřuje rozhořčení nad vydáním občana Ruské federace Jevgenije Nikulina českou stranou do USA.

V tiskové zprávě uvádějí, že J. Nikulin byl v roce 2016 zadržen v Praze na žádost USA, a vyjádřují rozčarování nad tím, že česká strana nebyla v této záležitosti vedena právními normami, ale snahou projevit spojeneckou loajalitu.

Česká strana údajně ruskou žádost o vydání J. Nikulina do Ruska nevzala do úvahy a ignorovala taktéž skutečnost, že v období rozvinuté protiruské hysterie v USA občana tam J. Nikulina nečeká spravedlivý a nestranný proces.

Rozhodnutí pražské strany je považováno za vědomý politický krok oslabující oboustrannou spolupráci.

V závěru tiskové zprávy ubezpečují, že podniknou všechna nezbytná opatření k zajištění práv a ochrany zájmů ruského občana J. Nikulina.

 
Odkazy:
>>Tisková zpráva ministerstva zahraničních věcí Ruské federace