Středa 22. května, 2024
Evropský rozhled

Protest Uvítání Frau Merkel pod taktovkou Žarka Raptora Jovanoviče

Tatjana Festerling z hnutí Pegida s tlumočnicíTatjana Festerling s tlumočnicí

 
Ve čtvrtek 25. 8. 2016 se od 16 hodiny odpolední konal na Malostranském náměstí před kostelem svatého Mikuláše protest nazvaný Uvítání Frau Merkel, který dle sociální sítě Facebook pořádala iniciativa Hej, Občané z.s., za silnou a suverénní ČR. Impulsem ke shromáždění byla krátká návštěva německé kancléřky Angely Merkelové a nesouhlas s její politikou Německa a EU. Na akci se objevili zástupci hnutí Pegida, jmenovitě nejvyšší představitelka Tatjana Festerling.

 
Kdo přesně organizoval demonstraci není veřejně známé, neboť se organizátor rozhodl tuto skutečnost před veřejností utajit a na úřední desce hl. města Prahy je jméno ohlašovatele nedohledatelné. Na sociální síti Facebook se nicméně píše, že akci pořádá Žarko Raptor Jovanovič z iniciativy Hej, občané z. s. Během demonstrace byl za spoluorganizátora ještě označen Robert Žák a Pavel Pešan. Banery poskytl Petr Bystroň z AfD.

Žarko Raptor Jovanovič je osoba opředená mnoha tajemstvími a stálo by za pozornost věnovat mu více pozornosti, jako se o to nedávno pokusil například Roman Máca v článku Pražskou demonstraci proti Angele Merkelové organizoval „agent Kremlu“. Minimálně jsou podezřelé jeho aktivity, kdy pozoruje dění na všech demonstracích, pořizuje z nich záznamy, ale neví se, co se s těmi záznamy dále děje. Často vycestovává do zahraničí.

 
Žarko Raptor JovanovičŽarko Raptor Jovanovič
 

Než samotný protest začal, procházely místem tři muslimky v hidžábebech, muslimských šátcích. Jejich přítomnost se neobešla bez odezvy, lidé na ně mimo jiné pokřikovali, že patří do plynu. Skupinka nejradikálnějších se za nimi rozběhla, ale cestou potkala kameramana České televize. Jejich hněv se proto velmi rychle otočil k zaměstnanci veřejnoprávní televize, proti které je dlouhodobě rozdmýchávána nenávist za údajné neobjektivní informování o migrační vlně. Laicky řečeno – Česká televize nevysílá zprávy tak, jak by si mnozí desinformátoři přáli. Jelikož protesty s sebou nesou i vlnu vulgarit, skandovali na kameramana „ČT je děvka prodejná!“

Na demonstraci samotné lidé vykřikovali i jiné vulgarismy, a to německy i česky. Nejčastěji bylo skandováno „Merkelová je svině!“, „Scheisse Merkel!“ a „Merkel ist Schwein“. Také byla Merkelová veřejně označována za druhého Heydricha, protože do Evropy přinesla islám, což je podle nich ideologie stejně zhoubná jako nacismus. Přirovnávání islámu k nacismu je známou desinformační metodou. Za fašisty jsou takto označováni všichni ochránci lidských práv a dokonce i antifašistická hnutí.

 
Demonstranti nadávají kameramanovi České televizeDemonstranti nadávají kameramanovi České televize

Islám je mylně označován za ideologii zhoubnou jako nacismus.Islám je mylně označován za ideologii zhoubnou jako nacismus.
 

Demonstraci kromě České televize monitorovala řada jiných. Z televizí byla na místě německá ZDF, před kterou mnozí varovali, že jde také o mainstream, a proto by jí neměli poskytovat rozhovory. Na demonstraci byla celá řada zástupců desinformačních alternativních médií, někdy též označovaná jako proruská, protože šíří mimo jiné i ideologii Kremlu. Kvůli jejich činnosti vznikne na Ministerstvu vnitra odbor, který bude činnost alternativních médií monitorovat.

Někteří novináři nebyli vítáni. Vít Hassan byl během protestu nejméně ve dvou případech napaden, údajně za fotografování obličejů zblízka a nedůvěry k tomu, k čemu budou fotografie nakonec použity.

 
Německá ZDF točí reportáž mezi demonstranty.Německá ZDF točí reportáž mezi demonstranty.
 

Demonstrací provázel Žarko Raptor Jovanovič, který v úvodu přivítal zahraniční hosty a mimopražské účastníky. Uvedl, že se demonstrace účastní více uskupení s více názory, které sjednotil kritický pohled na politiku Německa, respektive Angely Merkelové a EU.

Níže ve stručnosti předkládáme, co v projevech zaznělo, mnohdy by si jednotlivá tvrzení vyžadovala bližší dovysvětlující komentář, ale necháme na každém čtenáři, aby tvrzení podrobil své vlastní kritice a informace si sám ověřil.

 
Petra BártováJako první vystoupila Petra Bártová za spolek Hej, občané! Uvedla, že nechtějí přijmout diktát Unie, jejíž špičky jsou podplaceny nadnárodními společnostmi a zbrojařským průmyslem, na jejichž zakázku jednají. Dále přečetla otevřený dopis Angele Merkelové, ve kterém se píše, jak už jsou unavení z toho, jak Angela neustále tvrdí, že situaci s uprchlíky zvládneme, protože oni vědí, že nezvládneme. Odmítají kvóty a „idiotské“ plány, kdy by běženci měli dostat všude stejné dávky, což by v České republice představovalo více než minimální plat. Nevěří ani tomu, že teroristé jsou duševně nemocní lidé, jak předkládá tisk. Upozorňuje, že plán Angely Merkelové s Tureckem nevyšel a v Německu umožnila činnost salafistům. Údajně si chtějí nechat v Německu jen kvalifikované uprchlíky a ten zbytek nekvalifikovaných poslat k nám.

 
Tatjana FesterlingDruhá vystoupila Tatjana Festerling z hnutí Pegida. Odmítla, že by Angela Merkelová byla jejich kancléřkou, nevystupuje jejich jménem a její politiku označila za sebevražednou. Doslova uvedla, ať se sama zastřelí, pověsí a otráví. Roky prý mlátí prázdnými slovy, kdy neřekla vůbec nic rozumného. V Německu jí označují za „muslimku Merkelovou“ a to podle Festerling je prý největší urážka, které se jí může dostat. V Německu prý migranti páchají sexuální teroristické útoky, ale policie je nečinná a o útocích lže. V závěru si postěžovala na George Sorose, který potají dojednává vztahy mezi EU a Tureckem.

 
Petr ŠtěpánekPetr SemínPodle Petra Štěpánka, místopředsedy Alternativy pro ČR, musí Merkelová i Sobotka pryč z České republiky. Vzpomněl na 12. září 1683, kdy spojená vojska u Vídně pod vedením polského krále Jana Sobieského zahnala „mohamedány“ za cenu mnoha lidských životů. Jejich smrt však bude zbytečná, protože o 350 let později islám znovu dobude Evropu. Brojil také proti České televizi, zejména proti rozhlasovým a televizním poplatkům, na jejichž zrušení si Alternativa pro ČR postavila politický program.

 
Michal Semín z akce D.O.S.T. v úvodu svého projevu označil Žarka Raptora Jovanoviče za jednoho z organizátorů a potom už jenom jmenoval, s čím vším nesouhlasí. Nesouhlasí například s tím, že by masová migrace mohla mít nějaké pozitivní hodnoty, jak je nám předkládáno. Nesouhlasí ani s dějinnou nutností a jinými podobnými pojmy. Pokusy o změnu Evropy považuje za vlastizradu. Multikultarismus podle něj nemůže fungovat a v budoucnosti povede ke konfliktům. Kritiky islámu prý nelze označovat za nenávistníky. Rovněž se mu nelíbí eskalace napětí vůči Rusku a je zastáncem toho, aby v politice mohli být zastoupeni pouze vlastenci. Přečetl také zdravici od Václava Klause mladšího, který prohlásil, že resistovat vůči politice Merkelové je správné.

 
Ladislav JaklRobert ŽákLadislav Jakl z Institutu Václava Klause uvedl, že Německo nám otevírá dveře ke krizi.

 
Robert Žák byl Žarkem Raptorem Jovanovičem uveden jako jeden z organizátorů protestu. Jednalo se údajně o jeho první projev, který začal rozpravou o sobě samém, jaký je nadčlověk. Během projevu mu vypnul mikrofon, což okomentoval slovy, že nějaký tajný zřejmě vytáhl drát. Jeho projev působil značně komicky, možná záměrně.

 
Zdeněk Chytra se často objevuje jako řečník na demonstracích Národní demokracie Adama B. Bartoše. Přinesl zdravici od berlínské Bergidy, ve které se nesouhlasí s tvrzením Merkelové, že migrační krizi zvládneme. Merkelová svojí politikou ohrozila bezpečnost Evropy. V další části svého projevu štval proti mainstreamu a na závěr zmínil, že politici využívají Antifu, aby je napadala, vypalovala jim auta a obydlí a dokonce prý i vraždí, protože byl na ulici umlácen organizátor Legidy, lipské odnože Pegidy.

 
Zdeněk Chytra

 
Klára SamkováKlára Samková byla ukázkovým příkladem, jak lze historické události použít proti tomu, proti čemu je zrovna chcete použít. Tvrdila, že s Německem jsme měli vždy problémy, první pozitivní vztahy začaly až po roce 1989, ale kancléřka Merkelová stihla zbourat 25-let budovanou česko-německou spolupráci. Protože do Evropy zatáhla islám, je zrádkyní vlastního národa. Připomněla, že i Hitler byl demokraticky zvolen, stejně jako Merkelová.

Petr Hampl byl ve svém projevu nejradikálnější. Angelu Merkelovou by chtěl uvěznit v opavské věznici pro těžké případy a celoživotní věznění. Volal po dalším norimberském procesu s lidmi, kteří pomáhají třetímu islámskému pokusu o dobytí Evropy. Jména Merkelová a Juncker musí být jednou stejně vyslovována jako Hitler a Göring. Uvedl, že jejich hnutí prohrává, protože Evropa má stále otevřené hranice. Údajně tyto lidi u moci drží granty, kdyby o ně přišli, přestali by se za práva uprchlíků bít. Jejich mozky označil za vymyté.

 
Petr Hampl
 

Projevů se účastnil ještě Martin Konvička a Jiří Vítek z Patriotů.

Na závěr zaznělo, že s organizováním pomáhal i německý politik českého původu Petr Bystroň, předseda strany Alternativa pro Německo. Zaslal banery, které byly vystaveny během protestu.

 
Další fotografie

 
Hlouček demonstrantů, z jejichž řad se ozval výkřik "Muslimové do plynu".Hlouček demonstrantů, z jejichž řad se ozval výkřik „Muslimové do plynu“.

Nechyběli Blaničtí rytíři.Nechyběli Blaničtí rytíři.

Kříž

2016_08_25_Merkel_Zarko_07

2016_08_25_Merkel_Zarko_08

2016_08_25_Merkel_Zarko_09

2016_08_25_Merkel_Zarko_10

2016_08_25_Merkel_Zarko_11

2016_08_25_Merkel_Zarko_12

2016_08_25_Merkel_Zarko_13

2016_08_25_Merkel_Zarko_15

2016_08_25_Merkel_Zarko_16

2016_08_25_Merkel_Zarko_20

2016_08_25_Merkel_Zarko_21

2016_08_25_Merkel_Zarko_22

2016_08_25_Merkel_Zarko_24

2016_08_25_Merkel_Zarko_25

2016_08_25_Merkel_Zarko_26

2016_08_25_Merkel_Zarko_28

2016_08_25_Merkel_Zarko_29

2016_08_25_Merkel_Zarko_30

2016_08_25_Merkel_Zarko_31

2016_08_25_Merkel_Zarko_32

2016_08_25_Merkel_Zarko_35