Na Staroměstském náměstí v Praze, vedle pomníku Jana Husa, stojí několik stanů, nad kterými vlají ukrajinské a české vlajky. Pražský Maidan až do 18. listopadu svolal Michal Majzner. Akcí se snaží vyvinout tlak na vládu České republiky, aby více pomohla Ukrajině. K podpisu jsou na místě petice, které cílí proti českému prezidentovi Miloši Zemanovi za jeho nedávné výroky o ruských vojácích na území Ukrajiny, či za tvrdší sankce proti Rusku.
>>Zvukový záznam z projevů na pražském Maidanu dne 7. 9. 2014
Pan Svoboda zmínil, že myšlenka Evropské unie vznikla na Šumavě, když hrabě Richard Mikuláš Coudenhove-Kalergi napsal knížku Panevropa, a tím vytvořil základní principy Evropské unie, i pozdější hymnu a vlajku. Základní myšlenkou bylo udržet mír v Evropě, a tedy čím více se Unie rozšíří, tím se rozšíří i mír na evropském kontinentu.
Věra Roubalová Kostlánová, která superviduje práci několika občanských sdružení v oblasti uprchlictví i sociální práce, mluvila o dvojznačnosti postoje české vlády k Ukrajině. V jedné oblasti jsme sem přivezli zraněné z Maidanu, v druhé oblasti jsme ale některým z Ukrajiny neprodloužili vízum a poslali jsme je zpět na východní Ukrajinu, kde je situace velmi nebezpečná.
„Ruský přítel“ pražského Maidanu, který se představil jménem Pavel, přečetl vzkaz pro Mariupol v češtině a v ruštině, další řečníci přečetli verze v ukrajinštině a angličtině. Ve vzkazu se popisuje, jak se Mariupol v těchto dnech připravuje na obranu proti válce.
Události z pražského Maidanu můžete sledovat skrze facebookovou komunitu Prague Maidan Blog.