Středa 29. května, 2024
Evropský rozhled

Projev Adama B. Bartoše byl zakončen výstřely

Adam B. Bartoš
 

Projev Adama B. Bartoše byl v sobotu na Loretánském náměstí v Praze zakončen několika výstřely z plynové pistole do vzduchu. Ačkoliv média o incidentu již informovala, doposud ne všechna zmínila kontext, při kterém k incidentu došlo.
 

Na Loretánské náměstí v Praze kolem druhé hodiny odpolední dorazil pochod Národní demokracie a hnutí Za naši kulturu a bezpečnou zem z Vítězného náměstí.

Sobotní projev Adama B. Bartoše patřil zatím k jeho nejzávažnějším a nelze vyloučit, že bude mít pro něj soudní dohru.

V úvodu uvedl, že na demonstracích zaměřených proti „integraci a islamizaci“ už bylo řečeno vše, a proto je potřeba přitvrdit. Mezi uprchlíky a černochy položil rovnítko, když zmínil hromadné znásilňování „bílých žen hordami černochů“ v německém Kolíně.

„Další fáze bude rabování, při ještě další fázi dostanou vetřelci zbraně a půjdou proti domorodcům, půjdou proti nám. Barevní proti bílým,“ naznačoval své hrozivé vize. „Bílé rase v Evropě buď zvoní hrana, anebo jí čeká znovuzrození. Je to jen na nás. A my Češi se dovedeme bránit. Lid je ozbrojen a mezi lidmi je mnoho zbraní.“

Projev pokračoval v militantním duchu. Podle Bartoše se lidé oprávněně bojí a masivně se ozbrojují. Prodej zbraní vzrostl o 800 %. Ujišťoval ostatní, že policie a bezpečnostní složky jsou na jejich straně (přestože je trestně stíhán za některé své dřívější výroky).

„Ve chvíli, kdy půjde do tuhého, národ povstane a národ zvítězí! Otázka ale je, zda na takovou chvíli stále čekat a otázka je, zde jsme takovou chvíli už nepropásli,“ zmínil. „Otázka je, zda nepřevzít iniciativu už nyní, kdy nepřítel ještě není tak silný a kdy ještě není tak vyzbrojený, a kdy víme, že od vlády stejně nic dobrého čekat nemůžeme.“

Vládu vzápětí označil za dalšího úhlavního nepřítele, který jim stojí v cestě. Pryč jsou prý časy, kdy vládu prosili, aby konala. Teď je načase zbavit vládu vlivu.

„Demisi! Demisi! Demisi!“ skandoval lid.

A není si jist, jestli volby mají šanci něco změnit a jestli jim zbývá vůbec čas na další volby. „My se nenecháme zmasakrovat profesionálními černými zabijáky, nebudeme přihlížet tomu, jak tato amorální špína ničí naši zemi.“

Jenže vláda jim chce toto ozbrojování znemožnit. Proto musí jít nejdřív dolů vláda a lidé, kteří „překážejí“ v naplnění jejich cílů.

„Čechy Čechům! Vlastizrada!“ provolávali již radikálně naladění posluchači.

A došlo i na Miloše Zemana, který podle Adama B. Bartoše správně poznamenal, že „vlády se lze zbavit volbami a kalašnikovem“. Sobotka reagoval hystericky, protože se bojí. A bojí se oprávněně, protože vlastizrada se vždy v historii trestala trestem nejvyšším, pokračoval Adam B. Bartoš.

Jediné, čemu se diví, je skutečnost, že při hromadném ozbrojování se lid ještě nechytil iniciativy a nezačal rázně jednat.

„Jsme k něčemu takovému připraveni? Jsme připraveni!? Jsme připraveni?!“ křičel a dav odpovídal Ano! „Blaničtí rytíři jsou připraveni?!“

Poslední slova přerušilo několik výstřelů v řadě za sebou. Neznámý jednadvacetiletý mladík tak zakončil radikální projev Adama B. Bartoše střelbou z plynové pistole do vzduchu. Policie dlouho nekonala. Svědci vypovídají, že střelec si dal ruce za hlavu a čekal na zadržení, nikdo z policie ale dlouhou dobu nepřicházel…

 
K poslechu:
Projev Adama B. Bartoše včetně střelby.