Čtvrtek 23. května, 2024
Evropský rozhled

Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Ukrajiny k zahraničním studentům v Charkově a Sumách

 

A dělej muziku, ne válku.
Pokoušet se zařídit evakuaci měst, která jsou vystavena ruskému bombardování a raketovým útokům, je extrémně nebezpečné.

 

Ministerstvo zahraničních věcí Ukrajiny vyzývá Ruskou federaci, aby okamžitě ukončila své nepřátelské akce v Charkově a Sumách, abychom mohli zahájit evakuaci civilního obyvatelstva, včetně zahraničních studentů, do bezpečnějších ukrajinských měst.

Studenti z Indie, Pákistánu, Číny a jiných zemí nemohou odejít kvůli nevybíravému ostřelování a barbarským raketovým útokům ruských ozbrojených sil na obytné oblasti a civilní infrastrukturu.

Ukrajinská vláda je připravena zahraničním studentům pomoci přemístit se z Charkova a Sumy, pokud by se Rusko zavázalo k příměří. Pokoušet se zařídit evakuaci měst, která jsou vystavena ruskému bombardování a raketovým útokům, je extrémně nebezpečné.

Naléhavě vyzýváme vlády Indie, Pákistánu, Číny a dalších zemí, jejichž studenti se stali rukojmími ruské ozbrojené agrese v Charkově a Sumách, aby požadovaly od Moskvy otevření humanitárního koridoru do dalších ukrajinských měst.

Ukrajinská vláda se zavázala poskytnout zahraničním studentům veškerou nezbytnou pomoc, aby se mohli bezpečně vrátit do svých domovských zemí.