Velmi drsný španělský zákon o potratech začal budit vášně i v zahraničí. V solidaritě se španělskými ženami vyrazilo na Mezinárodní den žen do pražských ulic několik desítek demonstrantů. Protestující žádali španělskou vládu, aby uposlechla ženy a muže své země a navrhovaný zákon stáhla.
Ve Španělsku bude interrupce možná pouze výjimečně, a to v případě znásilnění, či bude-li těhotenstvím ohroženo zdraví ženy.
„Ve světě zemře jedna žena každých devět minut na následek tajného potratu. Zamítnutí práva španělských žen na legální interrupci je zásadním ohrožením veřejného zdraví,“ říká jedna z demonstrujících žen.
Demonstranti se poté v rámci pochodu Prague Abortion Tour za hlasitého provolávání „My body, my rules!“ přesunuli z náměstí Republiky k soše In Utero v Dlouhé ulici, která znázorňuje nahou ženu ve vyzývavé poloze, a odtud pokračovali přes Staroměstské náměstí zpět na náměstí Republiky.
V rukou nesli transparenty jako „Moje tělo – moje rozhodnutí“ či „Stop criminalization of abortion“.
„Právo žen mít k dispozici své tělo je základ pro společnost, aby usilovala o vybudování rovnoprávnosti. Svoboda žen, aby si samy zvolily, zda dítě mít, či ne, je klíčový vstup pro sjednocení ostatních práv. Bez svobody nemoct disponovat svým vlastním tělem, bude mít za následek nemožnost rovnoprávnosti v párech, v rodinách, v práci nebo na veřejnosti,“ psalo se na jednom z letáčků.
Španělský zákon je považován za jeden z mnoha útoků proti právům žen. V roce 2013 evropský parlament zamítl zprávu Estrela, díky které mělo být právo na potrat součástí evropské listiny o lidských právech.