Úterý 16. dubna, 2024
Evropský rozhled

Pozvánka: Uprchlíci vítejte! Protest proti xenofobii a fanatismu

Na pátek 20. února 2015 pořádají Iniciativa Ne Rasismu! a Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR s podporou dalších organizací, iniciativ a jednotlivců demonstraci a pochod Uprchlíci vítejte! Protest proti xenofobii a fanatismu.
Uprchlíci, vítejte!

Kdy:
20. února 2015, 16:30 – 18:30

Místo konání:
Náměstí Republiky, Praha

Trasa následného pochodu:
Na Příkopě – ulice 28.října – Jungmannovo náměstí

Facebooková údálost:
Demonstrace: Uprchlíci vítejte! Protest proti xenofobii a fanatismu

 
Text výzvy:

Většina lidí by uprchla, kdyby byla ohrožena na životě anebo by nemohla důstojně žít ve svých domovech. To je samozřejmé. A za samozřejmé také považujeme, že u nás budou hledat bezpečí. Říkáme: uprchlíci, vítejte! Uprchlíci ze Sýrie, ale i z Kosova, Ukrajiny anebo jiných částí světa.

Odmítáme, aby diskusi o azylu a migraci určovali ti, co šíří xenofobii a paranoiu z islamizace Česka. Kdo jsou reálně uprchlíci, jaké mají názory, v co věří a jestli jsou sami oběti nábožensky motivovaného násilí, se v této diskusi úplně ztrácí. Jsme proti uplatňování principu kolektivní viny. Každý je zodpovědný pouze za svá rozhodnutí a měl by být souzen pouze podle nich.

Naše společnost je pluralitní a rozmanitá. Mírumilovné soužití nenarušují lidé, kteří mají jinou barvu pleti anebo jiné vyznání, ale ti, kteří šíří rasismus a nenávist. Uprchlíci a další příchozí, vítejte!

 
2015_02_20_uprhlici_vitejte