Pondělí 27. května, 2024
Evropský rozhled

Pomozte zastavit pronásledování a nezákonné odebírání orgánů

 
Symbolem hnutí Fa-lun-kung je takzvané „kolo zákona“, které se skládá z pěti svastik (symbolů buddhy z náboženství buddhismu), a čtyř monád (znaků jin-jang symbolů ze školy taoismu) Symbolem hnutí Fa-lun-kung je takzvané „kolo zákona“, které se skládá z pěti svastik (symbolů buddhy z náboženství buddhismu), a čtyř monád (znaků jin-jang symbolů ze školy taoismu). Zdroj: Wikimedia Commons

 
Od r. 1999 jsou lidé věnující se meditační praxi Falun Gong v Číně pronásledováni. Podle ověřených zpráv bylo od začátku perzekucí umučeno více než 3 600 následovníků této praxe. Zdokumentované případy této praxe však tvoří jen vrchol ledovce. Více než 100.000 praktikujících Falun Gongu je stále drženo v čínských věznicích nebo pracovních táborech, kde jsou denně kruté mučení.

 
Proč…?

Falun Gong se díky svému blahodárnému účinku na zdraví rychle rozšířil po celé Číně a získal podporu a nejrůznější vládní vyznamenání. Když však popularita Falun Gongu prudce narůstala a počet lidí věnujících se této praxi o 15 milionů převýšil počet členů Komunistické strany Číny, cítila se čínská vláda touto popularitou ohrožena a bývalý nejvyšší tajemník strany Ťiang Ce-min nařídil Falun Gong vyhladit.

Pracovní skupina Spojených národů pro lidská práva praktikujících Falun Gongu eviduje desítky tisíc případů mučení těchto osob v rámci jejich násilné „převýchovy“ ve věznicích a pracovních táborech.

Od roku 2006 se navíc množí podezření, že těmto lidem jsou nuceně odebírány orgány pro komerční účely. Podle nezávislého vyšetřování kanadského prokurátora Davida Kilgoura a obhájce lidských práv Davida Matase byly v posledních letech tisícům praktikujících Falun Gongu násilně odebrány životně důležité orgány, aby byly následně prodány bohatým zájemcům z Číny i ze Západu. (Více na www.organharvestinvestigation.net

 
Jak můžete pomoci Vy?

Šiřte prosím tyto informace dále, předejte tento leták někomu ze svých známých. Podepište, prosím, petici na našich stránkách. Ukončení perzekuce podpořili: Divadlo Járy Cimrmana, Jiří Bartoška, Vilma Cibulková, Václav Malý, Marta Kubišová, Jitka Seidlová, Zdenek Vojtíšek a další.

 
On-line petice:
www.falungong.cz

Rozcestník pro bližší informace – Falun Gong na Wikipedii