Pátek 12. července, 2024
Evropský rozhled

Policie zadržela šestnáctiletého chlapce podezřelého z vraždy muslimské studentky a otce pěti dětí

S odvoláním na deník The Telegraph britská policie zadržela teenagera, kterého podezírá z vraždy studentky Nihid al-Maney a otce několika dětí Jamese Attfielda.

 
Policie v Essexu minulý červenec zveřejnila identikit mladíka, kterého chtěla vyslechnout  kvůli vraždě al-Maney. Policie v Essexu minulý červenec zveřejnila podobiznu mladíka, kterého chtěla vyslechnout kvůli vraždě al-Maney.
 

Chlapec, kterému v době spáchání činu bylo mezi čtrnácti a patnácti lety, byl zadržen v úterý nedaleko místa, kde se odehrála druhá vražda.

Studentka Nahid al-Manea zemřela následkem 16-ti bodných ran ve městě Colchester, hrabství Essex.

Se svým bratrem do Velké Británie přicestovala před několika měsíci ze Saúdské Arábie, aby zde studovala v doktorském studijním programu na Univerzitě v Essexu.

Mluvčí tamní policie uvedl, že podezřelý byl původně zadržen kvůli podezření z nošení útočné zbraně. Teprve později byl obviněn z vraždy dvou osob.

Tělo Jamese Attfielda, otce pěti dětí, bylo objeveno v časných ranních hodinách 29. března 2014. Mrtvý ležel na chodníku u řeky v Colchesteru. Pachatel mu zasadil 102-bodných ran do krku, hlavy, rukou a zad.

Podle policie šlo o nejbrutálnější vraždu, se kterou se kdy setkali.

Studentka al-Manea byla zavražděna 17. června 2014 kolem 10:40 ráno, když šla na univerzitu. Záchranáři se jí pokoušeli resuscitovat, ale zemřela na místě. Touto cestou chodila často se svým bratrem, ale osudný den šla sama.

Kvůli vraždě Attfielda bylo již předtím zadrženo 11 podezřelých. Policisté z Essexu strávili nad vyšetřováním vraždy dohromady 100 000 hodin, mluvili s více jak tisíci lidmi a prohlíželi mnoho několikahodinových záznamů z CCTV kamer.