Neděle 26. května, 2024
Evropský rozhled

Policie sebrala mladíka s dýmovnicí, dav se na ní vrhl

Během pochodu antifašistů z pražského Albertova jeden z antifašistů zapálil fialovou dýmovnici. To se mu tentokrát nevyplatilo, protože Policie ČR v posledních dnech dbá na dodržování zákona o požární ochraně a rozhodla se ho proto sebrat. Zatýkání se policistům vymklo z rukou a dav stovek antifašistů se na ně vrhl.

 

Anarchista s dýmovnicí evidentně nepočítal s tím, že bude zadržen.
Anarchista s dýmovnicí evidentně nepočítal s tím, že bude zadržen.

 

Mladíka měli velmi dobře zmapovaného, a tak mu nepomohl ani rychlý útěk. Dostihli ho u plotu botanické zahrady v ulici Na Slupi. Byl vyděšený, nepočítal s tím, že ho za dýmovnici zadrží, a tak jen držel ruce nad hlavou a vzdával se. Navzdory tomu s ním policisté odejít nemohli, protože jiní antifašisté ho zcela organizovaně začali okamžitě bránit vlastními těly.

 

 

Když se policisté s mladíkem dostali doprostřed silnice, antifašisté prostor kolem tří policistů začali zužovat do té míry, že nikdo nemohl odejít. Propukla neúnosná tlačenice, ve které lidé z první řady byli opakovaně doslova házeni na policisty a nebylo možné úniku.

Situaci vyřešili až těžkooděnci, kterým se dav podařilo prorazit a své tři kolegy vysvobodili.

Anarchisté pak ještě chvíli kladli policistům otázky, proč na základě zákona o požární ochraně nezadržují třeba kuřáky s cigaretami, ale nakonec se odebrali směrem na Václavské náměstí.