Neděle 14. července, 2024
Evropský rozhled

Plynem proti mírovému setkání

Noční Praha - foto (c) Ingrid Romancová Nepřehlédněte: Analýza manipulativních technik na vybraných českých serverech

 
V jednacím sále Magistrátu hl. m. Praha, kde se uskutečňují jednání zastupitelů, probíhalo dne 11.6.2016 od 10:00 hodin mírové setkání pod heslem Ano míru! Ne NATO!, kterého se účastnila řada představitelů iniciativ, sdružení a spolků. Toto mírové setkání je součástí probíhající kampaně Světové rady míru proti NATO, jejíž vyvrcholení bude 8.7- 9.7. 2016 ve Varšavě. Zároveň  je připomenutím vzniku Světové rady míru v roce 1950 ve Varšavě.

 
Krátce po projevu mluvčí Ne základnám bylo jednání přerušeno a účastníci vyzváni, aby opustili jednací stál z důvodu jeho zamoření plynem. Po odvětrání plynu, kterým byl propan-butan, jednání pokračovalo. Účastníkům mírového setkání se dostalo vysvětlení, že se jednalo o neopatrnost při provádění opravy střechy a únik byl krátkodobý.

Velmi vážně lze pochybovat o neopatrnosti, nebo shodě náhod, které měly za následek zaplynování prostor, ve kterých probíhalo jednání (povětrnostní podmínky – foukal vítr, rozloha jednacího sálu, množství plynu pro jeho zamoření, umístění vzduchotechniky na střeše určené pro jednací sál, přičemž ostatní prostory MHMP nebyly zaplynovány).

Jak velkému nebezpečí, kromě zdravotní újmy, byli vystaveni účastníci jednání při nahromadění plynu ve vzduchotechnických rozvodech.? A co přijde po plynu?

Jak posuzovat prohlášení pana Wolfa, zastupitele za KDU-ČSL, nebo zastupitele za ODS pana Humplíka, kteří o mírovém setkání mluví jako o páté koloně.

Bude již na věky platit jen jeden názor, nebude možný jiný pohled, na tak kontroverzní uskupení, kterým je NATO?

Jak někdo může  protestovat proti něčemu, když nezná obsah toho, proti čemu chce protestovat? Protestují někteří zastupitelé proti protestu odsuzujícímu zabíjení?

za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí

 
Přikládáme projev iniciativy Ne základnám, která brojí proti NATO, podporuje aktivity Marka Obrtela (známého jako tahouna Československých vojáků v záloze, dnes pokračujících pod jiným uskupením). Patrné jsou i prvky nesouhlasu s činností České televize (vůči které tento měsíc vrcholí koordinované kampaně protivládních hnutí) a americkou politikou.