Úterý 25. června, 2024
Evropský rozhled

Petice na podporu plk. Roberta Šlachty

České Budějovice, 6. 7. 2013

Na internetu je k dohledání několik elektronických petic, které je možné podepsat, nesouhlasíte-li s reorganizací ÚOOZ a ÚOKFK. Některé kladou důraz na fakta, jiné na emoce. Zde je jejich přehled. Pokud víte o nějaké další aktuální petici, napište nám na redakční e-mail.

 
Petice na podporu plk. Roberta Šlachty

My, níže podepsaní, vyjadřujeme touto peticí podporu plk. R. Šlachtovi a jeho lidem a nesouhlasíme se slučováním ÚOOZ a ÚOKFK, jak o tom rozhodl podpisem reorganizace ministr vnitra M. Chovanec dne 15. 6. 2016. 
 
Žádáme tímto, aby ÚOOZ i nadále fungoval samostatně a aby vedení útvaru, v čele s plk. R. Šlachtou, nemuselo pro nesouhlas s touto reorganizací odcházet. 
 
Zamysleme se:
   – Policejní prezident T. Tuhý a jeho náměstek Z. Laube přišli s reorganizací narychlo a bez zjevné přípravy.
   – Výbor pro bezpečnost PSP ČR jim neudělil souhlas a nepodpořil je.
   – I přes nejasnosti a neprůhlednost byla reorganizace (spočívající pouze ve sloučení ÚOOZ a ÚOKFK) ministrem vnitra  podepsána.
 
Vyvolává to spoustu otazníků:
   – kde je pozitivum této reorganizace?
   – co je vlastně jejím skutečným cílem?
 
Jediná faktická změna je v tom, že oba útvary dostanou navíc nové společné vedení. Nový mezičlánek pro příjem informací mezi danými útvary a policejním prezidiem.
 
Nehrozí tím ale riziko úniku informací, což může mít vliv na vyšetřování?

Proč tak vadí policejnímu prezidiu nezávislost ÚOOZ, když za sebou mají viditelné úspěchy?

Proč sloučení kritizují mimo pracovníků ÚOOZ i státní zastupitelství a další odborníci a naopak někteří politici, lobisté a jiní vlivní lidé (v neposlední řadě obhájci) se z toho radují a tleskají tomu?! To samo o něčem svědčí a mělo by vést k zamyšlení.
 
Nenechme je prosím a vzkažme jim tímto, že nám to není jedno a že za plk. R. Šlachtou stojíme!
 

Děkujeme.

Za petiční výbor:
Jindřiška Pavlová

http://e-petice.cz/petitions/petice-na-podporu-plk-roberta-slachty-1.html

 
České Budějovice, 6. 7. 2013
 

Petice na podporu Roberta Šlachty premiérovi a ministrovi vnitra

Vážený pane premiére / Vážený pane ministře,
 
my, níže podepsaní, jsme znepokojení z toho, co se v posledních dnech děje uvnitř policie. Hlavním důvodem tohoto rozčarování je politické odstranění plukovníka Roberta Šlachty, který jako jeden z mála účinně bojoval proti korupci a nebál se ani vrcholně postavených politiků. Žádáme proto, aby nedošlo k rozkladu ÚOOZ, tedy tzv. reorganizaci. Zároveň požadujeme, aby ÚOOZ nadále fungoval v současné podobě, a aby byla nabídnuta vedoucí pozice tohoto útvaru zpět Robertu Šlachtovi.
Vyjadřujeme tak plnou podporu tomuto plukovníkovi, který je trnem v oku mnoha mafiánů a zkorumpovaných politiků, a který se vzdal dokonce i rodiny, aby mohl naplno vykonávat svoji práci. Věříme, že tuto žádost pečlivě zvážíte.
 
Petiční výbor zastupuje:
Jan Adamec

http://www.petice24.com/petice_na_podporu_roberta_lachty_premierovi_a_ministrovi_vnitra

 
Ćeské Budějovice, 6. 7. 2013
 

Zachraňte plk. Roberta Šlachtu

Nenechme padnout vojína Šlachtu, nenechme padnout jediného policajta, který bojuje s tou špínou co děje všude kolem Nás!!! PŘIDEJTE SE K NÁM!!! SDÍLEJTE!!  https://www.facebook.com/Zachraňte-vojína-Šlachtu-1728510540745140/   !!!

http://www.petice24.com/zachrate_plk_roberta_lachtu

 
České Budějovice, 6. 7. 2013