Pátek 12. července, 2024
Evropský rozhled

Operace Ku Klux Klan zahájena

Minulý týden haktivistická skupina Anonymous zahájila kybernetické útoky proti americké teroristické organizaci Ku Klux Klan. Skupina tak reagovala na prohlášení klanu, ve kterém hrozili použitím smrtící síly proti pokojným demonstrantům v americkém městě Ferguson. Město se do světového povědomí dostalo poté, co tam jeden z policistů během letošních rozsáhlých nepokojů zastřelil černošského mladíka Michaela Browna.

 
youtube28
 

Během operace, která vešla ve známost pod tagem #OpKKK, haktivisté odhalili identity členů Ku Klux Klanu a DDoS útokem znepřístupnili jejich webové stránky. Následně převzali kontrolu na účtem @KuKluxKlanUSA na sociální síti Twitter.

Získali rovněž přístup k soukromým zprávám na účtu @KuKluxKlanUSA, ze kterých vyplynulo, že účet řídí oficiální člen Loyal White Knights of the Ku Klux Klan. Rovněž získali rozsáhlé množství dalších informacích o bílých supernacistech a slíbili odkrytí jejich identit. Až svou práci dokončí, účet odstraní.

Jak dále ve svém prohlášení na hacknutém účtu uvádí, čelí nyní masivní kritice z potlačování svobody slova. Podle Anonymus ale členové Ku Klux Klanu právo na vyjadřování svých rasistických a fanatických názorů pozbyli poté, co smáčeli své ruce v krvi tisíců svých obětí. Připomínají, že Ku Klux Klan je teroristická organizace.

#OpKKK je teprve na svém začátku a další akce budou následovat.