Pátek 24. května, 2024
Evropský rozhled

Od ledna už na českých školách nesmí studovat žádní věřící

 
Muž s "čertem vytetovaným na hlavě", naposledy spatřen na demonstraci Martina KonvičkyStudent satanista se právě z SMSky od ředitelky školy dovídá, že mu bude z náboženských důvodů zakázáno studovat. Ilustrační obrázek.
 
Od ledna se začnou české školy řídit nálezem pražského městského soudu v kauze hidžáb, podle kterého školy nemohou studenty pozitivně diskriminovat v otázkách jejich víry, a proto všem studentům, u nichž bylo prokázáno, že jsou věřící, bude ukončeno studium.

„Na školních fotografiích z konce minulého školního roku jsme ze šesti set studentů nalezli u necelé padesátky z nich, že měli na krku křížek. Další padesátka se nechala vyfotografovat s převráceným pentagramem, symbolem satanismu. Všichni tito studenti budou ze školy vyloučeni z důvodu porušování náboženské neutrality na půdě školy,“ vysvětluje ředitelka Slepičková dopady nálezu soudu na jinak slušně vychované a dobře studující studenty.

Studentům se ale nelíbí, že by kvůli kauze hidžáb měla být zakázána i jejich víra na půdě škol.

„Všichni víme, že v kauze hidžáb byl termín náboženské neutrality překroucen ve svém původním významu, tedy že na školách smí studovat studenti bez rozdílu své víry. Soudce s několika extrémisty v čele prostě chtěli jen zakázat studium pro muslimy a odůvodnili to tak nešťastně, že teď už na školách nemůžeme ani slavit vánoce a vánoční prázdniny byly zakázány už letos,“ komentuje student nastalé nepříjemné novinky.

Největší rozlobení však panuje mezi komunitou satanistů. Svůj styl života totiž nepovažují za víru, ale za revoltu proti víře. Nechápou proto, proč jim studium bude zakázáno a hodlají si to s panem soudcem vyřídit po svém. Toho kvůli hrozbám satanistů již střeží policie.

Odhaduje se, že v lednu bude ukončeno z náboženských důvodů studium každému šestému studentovi.

 
Tento článek byl napsán do rubriky novinářská kachna a klade si za cíl, aby se čtenáři naučili ověřovat si informace a přemýšlet o tom, co se děje v jejich zemi, na základě vlastních poznatků.