"/>
Sobota 13. dubna, 2024
Evropský rozhled

Očitý svědek vyvrací verzi IvČRN o napadení petičního stánku dvaceti muslimy

Šéfredaktor Olomouckého deníku Martin Dostál byl přímým svědkem „brutálního napadení“ petentů z iniciativy Islám v České republice nechceme (IvČRN) dvaceti muslimy na Horním náměstí v Olomouci a s verzí, kterou médiím zasílá tato iniciativa, rozhodně nesouhlasí.

Podle něj to byla právě iniciativa, která konflikt vyvolala. Když kolem petice šli zahraniční studenti Univerzity Palackého v Olomouci (UPOL), petenti z IvČRN je začali provokovat. Iniciátorka petice, která je nyní velmi aktivní v medializaci celého případu, údajně po té, co je zahlédla, začala hystericky běhat kolem petičního stánku a křičet, že takové tu nechtějí.

Údajný výrok studentů UPOLu, že do patnácti let nás zde muslimové zotročí, šéfredaktor Olomouckého deníku neslyšel. Petenti ani nemohli vědět, co tito studenti říkají, protože jak se shodují svědci události, zahraniční studenti mluvili cizí řečí.

Od studentů UPOLu jsme navíc získali informaci, že studenti možná vůbec nebyli Arabové či muslimové, ale afroasiati z Velké Británie.

Martin Dostál mimo jiné tvrdí, že mezi skupinkou IvČRN spatřil několik neonacistů, proti kterým osobně svědčil u soudu. Někteří petenti prý tvrdili, že by „s tímto plevelem rychle zatočili a že existuje jen jedno řešení“.

Olomoucký deník k celé události vydal prohlášení, že na rozdíl od ostatních médií o události nemystifikuje a přináší informace i od jiných zdrojů než jen od iniciátorů petice.

 
Dostál