Neděle 10. prosince, 2023
Evropský rozhled

Motorkářský klub Red Eyed Crüe pořádá výstavu o dějinách Sevastopolu v den příjezdu Nočních vlků do Prahy

 
Náhled z facebookové události
 

V Ruském centru vědy a kultury v Praze bude od pondělí 7. května k vidění expozice Státního muzea heroické obrany a osvobození Sevastopolu nazvaná „Byly společně, dětství a válka“. Expozice věnovaná dětem, jejich životu a osudům během blokády a okupace Sevastopolu v letech 1941 – 1945, je pořádána společně s motorkářským klubem Red Eyed Crüe a začíná v den, kdy do Prahy dorazí Noční vlci.

Motorkářský klub Red Eyed Crüe v posledním roce výrazně změnil svou sebeprezentaci na sociálních sítích a věnuje se historickým událostem především z druhé světové války, posiluje vlastenectví a hrdost na dávné dějiny naší země.

Stejně to dělají i Noční vlci, kteří na okupovaném území ukrajinského Sevastopolu s podporou Ministerstva obrany Ruské federace v rámci divadelního představení Ruský reaktor představují historii Ruska od svržení monarchie až do dnešních dnů. Ruského reaktoru se osobně zúčastnil ruský prezident Vladimír Putin a armáda Ruské federace měla na Bike Show rekrutační stánek. Záběry ze show plánují promítat také v České republice.

>>Čeští motorkáři míří na show Nočních vlků do Sevastopolu

>>Na Bike Show Nočních vlků se objevila Černomořská flotila

Letos Red Eyed Crüe nejsou oficiálními pořadateli příjezdu Nočních vlků na Olšanské hřbitovy za účelem uctění památky padlých sovětských vojáků, tuto štafetu po nich převzal Český svaz bojovníků za svobodu. Ostatně není na tom nic překvapivého, neboť jejich předseda Jaroslav Vodička spolu s prvním místopředsedou Emilem Kulfánkem obdrželi v březnu od Ministerstva obrany Ruské federace medaile za zásluhy při zachování památek zesnulých sovětských obránců vlasti. 

>>Čeští občané obdrželi medaile za zásluhy z Ministerstva obrany Ruské federace

>>Noční vlci z Olšanských hřbitovů pod drobnohledem