Pátek 24. května, 2024
Evropský rozhled

Ministerstvo zahraničních věcí Ukrajiny spustilo informační platformu pro zahraniční publikum týkající se války na Ukrajině war.ukraine.ua

 

 

Hlavním cílem stránek war.ukraine.ua je poskytovat ověřené informace o situaci na Ukrajině, sdílet konkrétní způsoby podpory Ukrajině a také ukázat lidský rozměr odporu.

„Tyto stránky jsou de-facto živou dokumentací války, která se vyvíjí před očima celého světa,“ řekl ministr zahraničních věcí Ukrajiny Dmytro Kuleba. „Až tuto válku nakonec vyhrajeme, stane se z toho podrobně shromážděný archiv ruských zločinů, zvěrstev a barbarství, a co je nejdůležitější – hrdinství a jednoty ukrajinského lidu.“

Na webových stránkách aktuálně naleznete informace a odpovědi na následující klíčové otázky a témata:

 

    Pochopíte, proč Rusko napadlo Ukrajinu.

    Zjistíte prostřednictvím ověřených informací, co se právě děje na Ukrajině. Stránka poskytuje nejnovější aktualizace z oficiálních zdrojů.

    Dozvíte se, jak můžete pomoci Ukrajincům. To zahrnuje užitečné odkazy a návody, jak poskytnout dar Ozbrojeným silám Ukrajiny, jak vstoupit do cizinecké legie ukrajinské územní obrany, poskytnout humanitární pomoc nebo organizovat protesty proti válce, odehrávající se přímo zde v srdci Evropy.

    Seznámíte se skutečnými tvářemi stojícími za ukrajinským odporem. To, co se děje na Ukrajině, je lidová válka. Tato kapitola je věnována Ukrajincům, kteří kladou hrdinský a bezprecedentní odpor ruským okupantům. Každý Ukrajinec, který hájí svobodu, společné hodnoty a bezpečnost celého kontinentu, si zaslouží, aby o něm věděl celý svět.

 

Stránky jsou založeny na platformě ukraine.ua, která před ruskou invazí sloužila k představení Ukrajiny světu – země svobody a důstojnosti, moderní evropská země s tisíciletou historií a kulturou. Od začátku rozsáhlé ruské invaze na Ukrajinu se cíl platformy změnil. Nyní je její klíčovou rolí poskytovat mezinárodnímu společenství volný přístup k pravdivým informacím o válce na Ukrajině.

Šířením informací o war.ukraine.ua každý z vás pomáhá lidem na Ukrajině bránit jejich zemi a svobodu celé Evropy.