Středa 28. února, 2024
Evropský rozhled

Liga arabských států podpořila Palestinu

Liga arabských státu ve středu oznámila, že je ochotna přispět k ukončení izraelsko-palestinského konfliktu, a to bez zbytečného odkladu.

V Káhiře se uskutečnilo společné setkání Azzam al-Ahmada, člena Palestinské legislativní rady, prezidenta palestinské samosprávy Mahmúda Abbáse a generálního tajemníka Ligy arabských států.

Liga arabských států vyjádřila podporu Palestině, a zároveň zdůraznila, že je potřeba urychlit konec sporu mírovou cestou.

Azzam al-Ahmad poukázal na agresivitu izraelských vojsk v pásmu Gazy a na Západním břehu. V první řadě je podle al-Ahmada potřeba uznat Palestinu jako řádného člena Organizace spojených národů.

Podle Palestinského národně osvobozeneckého hnutí se zasedání zúčastnil generální tajemník PA Tayeb Abdel Rahim, generální tajemník výkonného výboru Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) Jásir Abed Rabbo, člen výkonného výboru Organizace Saeb Erekat, mluvčí Palestinské správy Nabil Abu Rudein, palestinský ministr sociálních věcí Mahmúd Habaš a velvyslanec Palestiny v Káhiře, zástupce Ligy arabských států Barakat al-Farra, náměstek generálního tajemníka Ligy arabských států, velvyslanec Ahmed Ben Helli a egyptský diplomat Hesham Youssef.

Odkazy:

Zprávy Palestinského národně osvobozeneckého hnutí

Oficiální stránky Ligy arabských států