Neděle 14. dubna, 2024
Evropský rozhled

Konvičkáři šířili v Budějovicích nenávist vůči islámu

Na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. se v sobotu 14. 3. 2015 mezi 16-17 hodinou demonstrovalo „proti islámské nenávisti a politické korektnosti“. Shromáždění svolala iniciativa Islám v České republice nechceme (IvČRN), známá především svou islamofobní propagandou protkanou mnoha zkreslenými a nepravdivými údaji, které už v minulosti vyvracel například portál Demagog.cz.

Míra Adamec s panem JandouDemonstrací provázel Míra Adamec (vlevo), v pozadí jeho kolega vystupující pod jménem Michal Janda.

Zvukový záznam z projevů ke stažení (16,1 MB)

Demonstraci přišel podpořit Svaz dobrovolných záchranářů Otrokovice, který do povědomí čtenářů vstoupil skrze ilegální finanční sbírku určenou na pomoc syrským křesťanům. Na demonstraci přijeli v luxusním voze Land Rover a vybaveni moderními vysílačkami monitorovali bezprostřední okolí řečnického pódia.

Kromě nich prostor kolem pódia hlídali pořadatelé v žlutých reflexních vestách, kteří zakazovali lidem vstupovat za červenobílou pásku s nápisem zákaz vstupu. Svými strategickými pozicemi bránili novinářům ve focení řečníků. Za pásku pouštěli pouze akreditované novináře, kteří museli nosit viditelně cedulky se symbolem IvČRN, tedy mešitou v přeškrtnutém kruhu, a s nápisem PRESS. Přitom taková cedulka je v rozporu s novinářskou etikou. Někteří novináři tak zájem o akreditaci neměli a fotografovali z dálky, jiní, například Česká televize, a nejen ona, cedulku nosili.

Press karty Press karta kameramana České televize se symbolem iniciativy Islám v České republice nechceme.

Na místě byl velký prodejní stánek, kde se prodávaly například samolepky, trika, mikiny a odznaky s islamofobní tématikou. Svařák se rozdával zdarma. Účastníci demonstrace si tak ve stánku mohli koupit odznáček s přeškrtnutou mešitou, či Slámova trička Já jsem tady doma. Pod prodejním stánkem byly velké papírové cedule s nápisy: „Nechceme islámskou migraci,‟ a „Tady platí právo, ne šaría.“

Samotní demonstranti nosili především odznaky s přeškrtnutými mešitami, symbol iniciativy IvČRN. Objevovala se ale i trička s obrysy mapy České republiky s texturou české vlajky, uprostřed opět znak IvČRN, ovšem nad přeškrtnutou mešitou byl ještě přeškrtnutý samopal. Kromě těchto triček se na místě vyskytovaly i transparenty se stejným symbolem. Častá byla přítomnost české státní vlajky a srdce hudební kapely Ortel s nápisy z jejich alba Nechci multikulty svět. Pořadatelé nosili šály IvČRN, což lze považovat za projev spřízněnosti s hooligans scénou.

Před pódiem ležel transparent, na kterém černá figurka vhazovala do koše symboly fašismu, komunismu a islámu.

V neposlední řadě byly k vidění nápisy „Kdo chce svobodu, odmítá islám“ či transparent Lucie Vítové „Bojem proti nesnášenlivému islámu – pro multikulturní Evropu“. S touto cedulí se ráda fotí s odpůrci islamofobie, přičemž těsně před stisknutím spouště ceduli otočí na druhou stranu, kde je zvláště peprné islamofobní heslo, a skrze tuto fotografii se pak snaží podrývat důvěru a vztahy mezi oponenty.

Šály IvČRNŠály IvČRN by mohly vyjadřovat spřízněnost iniciativy s hooligans scénou.

Na demonstraci probíhala též agitace nového politického uskupení Humanisté – Strana dialogu. Zástupci strany tvrdili, že 20 % muslimů má teroristické sklony. Vezmeme-li do úvahy, že na světě žije přibližně 1,5 miliardy muslimů, znamenalo by to, že na Zemi je 300 milionů teroristů, což je prostě demagogie.

PROJEVY

Demonstrací provázel Míra Adamec, který v úvodu uvedl, že na demonstraci nejsou vítáni rasisté a příznivci totalitních hnutí, pyrotechnika a zbraně.

Prvním řečníkem byl Martin Konvička, který svůj projev zahájil povídáním o sobě samém. Posluchači se tak dozvěděli, že má kořeny napůl na severní Moravě, napůl v Řecku. Do Českých Budějovic se přestěhoval před 15-ti lety kvůli své profesi, biologii. Uvedl, že českobudějovická biologie je v některých oborech světově proslulá.

Dlouho byl akademikem zapáleným do svého oboru bez jakékoliv politické angažovanosti (pozn. redakce – na Jihočeské univerzitě se povídá, že brojil proti islámu už v době příchodu do Českých Budějovic, toto potvrzují i jeho bývalí kolegové z Olomouce). K angažovanosti ho přivedlo až setkání s členkami místní muslimské komunity. Islám vždy považoval za špatný, ale tehdy si myslel, že politici vědí, co dělají a islámskou rozpínavostí nás neohrozí. Dnes jsme se však podle docenta Konvičky dostali do stádia, kdy v hrůze tolerujeme islám, aby muslimové nevystříleli redakci či školu.

Docent Martin KonvičkaDocent Martin Konvička předčítal smyšlený text českého muslima, který chce uřezat Čechům hlavy, což by šlo považovat za úmyslné šíření poplašné zprávy.

V polovině svého projevu si na několik minut zahrál na vysokoškolského učitele a začal po svém přednášet o islámu, aby názorně ukázal, jak nám muslimové o své víře lžou. Podle pana docenta zkoušel prorok Mohamed přijít s islámem po dobrém, ale všichni se mu vysmáli. Pak se ale naučil zneužívat nejtemnější pohnutky lidského nitra a najednou byl mocný a úspěšný. „Když jako dědek natáhl bačkory“, jeho následovníci se pohádali a islám málem zanikl. Pak ale začali dělat vše jako Mohamed, včetně pohlavního styku, a najednou to zase šlo. Vůle Alláhova je totálně se odlišit od nevěřících, hlídat islám před rozvratem zevnitř a šířit islám po dobrém i zlém – vůči nevěřícím je při šíření islámu povoleno loupit i znásilňovat. Islám je proto podle docenta militantní sektou schopnou šířit jen sama sebe a vyhovuje jen agresivním psychopatům, na čemž si pan docent vysloveně trvá.

Ve svém záměrně nenávistném proslovu pokračoval další provokací, kdy citoval smyšlený text českého konvertity, kterého prezentoval jako zástupce veškeré muslimské komunity, a šířil tak vědomě poplašnou zprávu. „Buzeranti, nepřejte si, abych vás chytl dřív jak policie, odřežu vám hlavy, vy nevěřící prasata. Závidíte, že nemáte to, co oni, to je česká povaha. Celý tenhle stát bych hromadně nechal popravit, hlavně vás tady. A jestli se mnou máte nějaký problém, tak se stavte, buzeranti, a já vám tu palici odřežu osobně sám.“

V závěru svého projevu se pustil do politických elit, které udělaly chybu, když povolily „migraci islámu“, a místo aby tuto svou chybu napravily, označují ostatní za extremisty a exmuslimy nijak nechrání. Islám se do Evropy šíří přes imigranty a petrodolarové fondy ze „západních zemí“.

Do budoucna IvČRN chce zakázat propagaci a šíření islámu, posílit státní moc vůči těm, kteří prosazují jeho radikální formy, a poskytnout podporu těm, kteří od islámu odejdou. Pokud elity nezačnou dělat to, co jim IvČRN nadiktuje, vstoupí do politiky a eliminují migraci muslimů, povolí jen migraci křesťanů. Přijmou zákony, které razantně potlačí islám v ČR, například současnou novelu zákona o církvích, kterou prý IvČRN pomáhalo vypracovat. Zruší halal porážky, zakážou projevy islámu v českých školách a financování mešit ze zahraničí. Nebudou rozšiřovat pravomoci politikům s proislámskými názory, jako například veřejné ochránkyni lidských práv Anně Šabatové, které nevadí šátky v českých školách.

V závěru svého projevu uvedl, že jeho názory v současné době sdílí 80 % českého národa, což je prý ta lepší, elitní část národa.

Po docentu Konvičkovi na pódiu vystoupila Pavlína Bitarová se svým projevem o tom, jak islám operuje se strachem. Svůj projev opět začala povídáním o sobě samé.

Narodila se v Sýrii a prožila tam svých prvních deset let života. Po rozvodu rodičů se s matkou vrátila do České republiky. Aby obnovila vztahy se svou původní kulturou, začala chodit na kurzy arabštiny do brněnské mešity. Jak Pavlína Bitarová dále uvedla, na první pohled tam bylo vše pěkné, asi jako v každé sektě. Viděla tam to, co jí strašně chybělo – úplné rodiny. Chvílemi si užívala cílené bombardování láskou, aby pak udělala největší chybu svého života a konvertovala.

Pavlína BitarováPavlína Bitarová chtěla být muslimkou, ale nevyšlo to.

Zpočátku cítila vnitřní očištění, pak se ale začalo vše měnit. Stupňoval se tlak komunity na zahalování a požadovali, aby přerušila kontakty se svými dosavadními přáteli. Vyčítali jí, že chodí do kina a čajovny, protože je tam prý plno mužů. Problémy s islámem začala mít už při samotném studiu Koránu, přesto se stala pravou rukou šéfa brněnské mešity Alrawiho. Zvali ji do České televize, rádia, hrála multikulturní divadlo v Berlíně.

Vdala se za indického muslima, protože brněnská mešita funguje jako seznamka. Její manželství však trvalo velice krátce (pozn. redakce – 6 týdnů). Manžel ji bil a všechny peníze posílal do Indie. Nebyl problém s tím, že ji bil, protože podle islámu je ženu bít povoleno, ale problém byl s tím, že ji materiálně nezajistil, proto jí povolili rozvod. Přesto rozvod její vírou neotřásl, ačkoliv před chvílí tvrdila, že s islámem měla problémy už při samotném studiu Koránu. Všechny muslimky okolo se jí ale začaly svěřovat, že je manžel bije také, a chtěly vědět, jak se dokázala rozvést. Jejich situace byla prý tak vážná, že zmlácené kamarádky vozila opakovaně do nemocnice.

Po odchodu od islámu si nic nenechala pro sebe a muslimové jí vyhrožovali smrtí, psali jí například, že vědí, kam její dcera chodí do školy. V azylových domech ji nepřijali, když tvrdila, že utíká od islámu, protože s jejími problémy nechtěli mít nic společného. Pomohla jí až iniciativa Islám v České republice nechceme, která ji finančně zabezpečila.

V závěru svého projevu uvedla, že po čase unikla korespondence Muneeba Alrawiho, ve které se psalo, že by její vražda vrhla špatný obraz na celou komunitu. Nutno podotknout, že tato korespondence „unikla“ po zásahu anonymních nacionálních hackerů na pravicově extremistickém portálu White Media, kteří komunikaci zveřejnili v podobě printscreenů a mohli si ji tak de facto vytvořit sami. Portál White Media naopak shromažďuje osobní údaje o českých muslimech a lidech, kteří se proti islámu odmítli postavit, o těchto pak píše, že je jednou všechny popraví, až se islamofobové ujmou v zemi politické moci. Svému projektu říkají Reconquista.

Pavlína Bitarová rovněž uvedla, že chodí přednášet o islámském zlu na české střední a vysoké školy. Ani toto tvrzení však není pravdivé, protože se zatím uskutečnila pouze jediná přednáška, a to v Biologickém centru Akademie věd, které s Jihočeskou univerzitou nemá nic společného. Další její přednáška se koná v českobudějovické Gerbeře.

V mezičase Míra Adamec předčítal dopis křesťana Karima z Egypta, který například popisoval, jak křesťané nemají v Egyptě žádná práva a nemohou například ani svědčit proti muslimům u soudu.

Jiří Barták byl na pódium uveden jako iniciátor petice proti 2. stupni registrace Muslimských obcí. Zde je nutno podotknout, že Muslimská obec o druhý stupeň registrace nikdy neusilovala, což dokládá i skutečnost, že nepředkládá výroční zprávy, které jsou k registraci nutné, a proto celá petice byla od první chvíle bezpředmětná. Na petici Jiří Barták navíc uvedl adresu, která není jeho trvalým bydlištěm. Jiří Barták je s peticemi pevně spjat, v minulém roce v převlečení za muslima navštívil Masarykovu univerzitu a nabízel k podpisu petici za rozšíření práv pro muslimy, čímž podvodným způsobem získal osobní údaje o studentech s opačnými náboženskými postoji.

Svůj projev věnoval „islamofilním humanistům“, kterým bezostyšně vyhrožoval a zastrašoval je pro jejich odlišné názory na danou problematiku. Lidé, kterým islám nevadí, se tak mohli doslechnout, že žijí v zemi, kde 80 % lidí má na islám opačný názor, a proto nejsou nedotknutelní. Pokud se nepřidají k iniciativě IvČRN, tedy k lidem milujícím svobodu, postarají se o to, aby přišli o svá zaměstnání, protože oni, pracující, nemají povinnost přispívat islamofilům na bezpracný život. Dále hrozil, že kvůli takovým lidem jednou v Evropě propukne občanská válka a to bude doba, kdy jim budou pozastaveny dotace a granty. Dopadnou pak podobně jako francouzští kolaboranti po druhé světové válce, kteří ztratili volební právo, nesměli pracovat ve státních službách a nakonec zemřeli v bídě a chudobě. A kdyby se náhodou stalo, že tu občanskou válku muslimové vyhrají, šli by stejně na popraviště, protože muslimové je beztak nepotřebují.

Jiří Barták během své řeči zapomněl zmínit, že na grantech je především závislý jejich přední představitel docent Konvička, protože česká věda se bez grantů a dotací už neobejde.

V závěru uvedl, že inspiraci pro boj s islámem je třeba hledat například u německé Pegidy.

Jiří BartákJiří Barták (vpravo) veřejně zastrašoval osoby, kterým islám nevadí.

Jiřího Bartáka na pódiu vystřídal Jaroslav Černý, který o sobě prohlašuje, že je militantní ateista. Spolupodílel se na trestním oznámení na Muneeba Alrawiho kvůli nenávistnému kázání, ale už neuvedl, že policie toto trestní oznámení skutečně vyšetřovala a dospěla k závěru, že trestný čin se nestal. Skupina Islám v České republice nechceme se snaží muslimy a jejich příznivce zastrašovat mnoha trestními oznámeními, mnohdy i zinscenovanými, s žádným svým oznámením ale nikdy nakonec neuspěli.

Podle Jaroslava Černého muslimové zabíjejí a utlačují všechny ostatní. V Evropě páchají atentáty, vraždí a drancují. Ale ani tam, kde jsou země muslimské, nepanuje žádný mír. Tam se prý muslimové vraždí navzájem. Není to zkrat několika psychopatů, ale zkrat celého Koránu.

Jaroslav ČernýPodle Jaroslava Černého muslimové zabíjejí a utlačují všechny ostatní.

V další části projevů vystoupil Vladimír Kocman, olympijský medailista v judu, ale také pastor křesťanského sboru v Českých Budějovicích. Na demonstraci si dovolil promluvit jménem všech křesťanů, především jménem těch zabitých sektou Boko Haram. V několika bodech shrnul, proč křesťané odmítají islám (pozn redakce – křesťané ve skutečnosti přijali ekumenickou chartu, ve které se zavazují islám respektovat).

Podle Vladimíra Kocmana je islám neslučitelný s demokracií. Nikdy prý neviděl usmívajícího se muslima. Jeho bůh prý není fanatik a nenabádá k vraždám. Islám nemůže respektovat už jenom z toho důvodu, že jeho bůh je milosrdný, ale Alláh…

Pokračoval slovy, že muslimové vnímají naše země jako vyprázdněné, kde lidé jsou připraveni k sežrání, a české muže nevnímají vůbec jako muže, protože sami čeští muži vlastně nevědí, jestli jsou muži.

Jedinou cestou je návrat ke křesťanskému bohu a následování Krista, pak nás muslimové neporazí.

Vladimír KocmanVladimír Kocman si myslí, že nás muslimové chtějí sežrat.

Dalším řečníkem na pódiu byla bývalá poslankyně Jana Volfová, která tentokrát vystoupila za IvČRN. Opomeneme-li fakt, že matky považuje za ženské ekvivalenty k dědům (uvedla, že českou zemi jsme dostali od svých dědů a pro genderovou korekci také od matek), srovnala ve stručnosti dvě tragédie, a to pohřby českého vraha z Uherského Brodu a muslimského vraha z Kodaně, kterému se nepodařilo zabít karikaturistu, který zesměšňoval proroka Mohameda, a tak zabil několik jiných lidí.

Zatímco českého vraha rodina pohřbila v tichosti, toho z Kodaně prý muslimové nesli k hrobu v rukách nad hlavami a vzývali ho jako hrdinu. Něco takového v České republice nechce vidět, aby někdo oslavoval v naší zemi vrahy českých občanů.

Jana VolfováJana Volfová nechce vidět v České republice fanatické radikály, kteří by oslavovali vrahy českých občanů.

Protože IvČRN je často vyčítáno, že na její demonstrace chodí neonacisté a jejich rétorika vykazuje extremistické znaky, rozhodli se mezi sebe přivést romského aktivistu ze západních Čech, Miroslava Kulhánka. Ten se zostra pustil do proromské aktivistky Ivanky Mariposy Čonkové, která prý prohlásila, že se IvČRN snaží poštvat Romy proti muslimům. Kulhánek tvrdil, že nerespektuje muslimy, a to z toho důvodu, že oni nerespektují jeho.

Dále se snažil vyvrátit existenci umírněných muslimů. Alrawiho uvedl jako osobu kázající nenávist vůči křesťanům, Židům a nevěřícím, která nabádá k bití dětí, když neumí odříkat modlitby. Abbas prý zase považuje ženy za druhořadé občany a schvaluje kamenování lidí podle práva šária. Větrovec podle Kulhánka v brněnské mešitě káže, že demokracie je jenom blud, proti kterému se muslimové musí postavit všemi možnými prostředky. A Velička, zástupce Sharia for Czechia, založil obdobu organizace, která byla v Belgii označena za extremistickou a soudně zakázána.

V závěru uvedl, že když je zvrácená ideologie, tak jsou zvrácení i lidé v ní věřící, proto jsme se rozhodli níže zveřejnit několik fotografií lidí, kteří věří v ideologii IvČRN a nabádají v České republice k nenávisti vůči islámu.

Pořadatelé hlídají pódiumPořadatelé hlídají pódium

Demonstranti v bundách kapely Ortel a Slamových tričkách Já jsem tady doma Demonstranti v bundách kapely Ortel a Slámových tričkách Já jsem tady doma


Takoví normální demonstrantiTakoví normální demonstranti

Po jeho projevu začali demonstranti skandovat „My jsme tady doma“.

Po Miroslavu Kulhánkovi se ujal slova Artur Fišer, kterého IvČRN považuje za „profesionálního Žida“. V IvČRN plní funkci mluvčího. Podle Artura Fišera soudržnost občanů Českých Budějovic funguje tak, jak by v ideálním světě fungovat měla, ale pokud budějovičáci přijmou imigranty, oni jim tu jejich soudržnost změní ve zlo. Proč by měli přijímat ty, kteří je předem nenávidí? Proč je přijímat v době, kdy v České republice neumíme ještě žít s vlastními menšinami a neumíme pomáhat ani vlastním potřebným?

„Když mi něco vadí, tak si na to nebudu zvykat,“ uvedl na závěr.

Artur FišerArtur Fišer si nebude zvykat na něco, co mu vadí.

Posledním řečníkem nenávistné vlny byl Petr Zavadil, prohlášený za angažovaného občana Českých Budějovic. Uvedl, že je obyčejný občan, který chce žít obyčejným životem, chce žít mimo smrtelné nebezpečí. „My jsme tady doma a nebudeme ustupovat zlu, aby to bylo politicky korektní,“ uvedl.

Islám považuje za vrcholně nenávistnou ideologii, se kterou předkové bojovali.

V závěru naznačil, že v Třeboni plánují postavit hotel pro muslimy.

Petr ZavadilPetr Zavadil zmínil, že s islámem bojovali už naši předkové.

Na závěr demonstrace David Štěpán, předseda strany Domov, s docentem Konvičkou a Mírou Adamcem zazpívali českou státní hymnu, a rozešli se na afterpárty do nedaleké Gerbery.

Státní hymna v podání docenta Konvičky David Štěpán (vpravo) zpívá s docentem Konvičkou (uprostřed) českou státní hymnu.