Kongresman Ron Paul (* 20. srpna 1935 v Pittsburghu, Pensylvánie) studoval medicínu na Gettysburg College a Duke University. Se svou ženou Carol se v roce 1968 přeštěhoval do texaské Brazorie, kde začal svou lékařskou praxi. Jako specialista na porodnictví a gynekologii přivedl na svět více jak 4 000 dětí, je pyšným otcem pěti vlastních a má sedmnáct vnoučat. Nikdy nehlasoval pro zvýšení daní. Hlasoval proti regulaci internetu a válce v Iráku.
V roce 1971 nejvyšší soud rozhodl, že deník The New York Times je nevinný v případě zveřejnění dokumentů, které vynášel z Pentagonu Daniel Ellsberg. Odhalení dokumentů vedlo k ukončení války ve Vietnamu. V roce 2005 americký Národní bezpečnostní úřad zveřejnil materiály, ze kterých vyplynulo, že záminkou pro zahájení války se stal falešný střet v mezinárodních vodách Tonkienského zálivu.
Kongresman Ron Paul připomněl případ Daniella Ellsberga v souvislosti s kauzou WikiLeaks. Útok na Irák byl založen na stejných lžích jako byl útok v Tonkienském zálivě. Julian Assange na svých stránkách WikiLeaks publikoval uniklé vládní dokumenty, které na tyto skutečnosti poukazují. Nikde dokumenty neukradl. Po WikiLeaks je v zápětí publikovaly noviny jako Washington Post nebo New York Times, ale ty na rozdíl od Juliana Assange nebyly americkou vládou označeny za vlastizrádné. Také je zřejmé, že Julian Assange nemůže být vlastizrádcem, protože jeho vlastí je Austrálie a nikoliv USA.
Případ WikiLeaks ale není jediný, na který má kongresman Ron Paul svůj názor. O nastávající světové finanční krizi tvrdí: „Tato hrozící krize přichází jako důsledek naší chybné zahraniční a domácí hospodářské politiky, hloupých představ o pěnězích, ignoranství ohledně centrálního bankovnictví a podceňování nebezpečné moci tajných služeb, které se vymkly kontrole.“ Za mnohé vypovídá i jeho názor na FED: „Jestliže jsou média nezaujatá, nezávislá a úplně poctivá, proč nediskutují o FED? V současné době má minimálně polovina států na venkově v činnosti skupiny, které se zasazují o zrušení FED, ale ve sdělovacích prostředcích o tom není ani zmínka.“
Přestože Ron Paul patří v Americe mezi nejvíce cenzurované politiky, stále se jeho tvář ukazuje v hlavních amerických sdělovacích prostředcích. Občané České republiky mohou na něco takového ve své veřejnoprávní televizi zapomenout. Na internetu je přesto ke shlédnutí mnoho videozáznamů, z nichž některé mají i slovenské titulky:
Ron Paul – zahraniční politika a terorismus
Ron Paul znovu zvolen do amerického Kongresu!
Ron Paul obhájil své místo ve Sněmovně reprezentantů
Blíží se konec americké centrální banky?
An Open Letter to the US House of Representatives s peticí
Britské listy uvedly mj. článek s názvem Ron Paul v americkém parlamentu: Nebylo kdysi považováno za vlastenecké postavit se vládě, když nemá pravdu?, mj. zde kongresman Ron Paul hovoří o Iráku a 11. září:
„Nyní jsou k dispozici nové informace, potvrzující, že je Saúdská Arábie hlavním stoupencem a finančníkem al Kajdy a to by mělo vyvolat poplach, protože my zaručujeme nedotknutelnost saúdskoarabské vlády, která vládne podle zákona šaría. To znovu zdůrazňuje ještě více tu skutečnost, že v Iráku před 11. září 2001 al Kajda neexistovala, a my jsme zahájili válku proti Iráku na základě lži, že existovala. Odborníci tvrdí, že Julian Assange, internetový vydavatel těchto informací, spáchal strašlivý zločin, zaslouží si stíhání a popravu, nebo dokonce zavraždění politickým atentátem.“