Neděle 26. května, 2024
Evropský rozhled

Kdo nemluví česky, toho zabiju!

Všechny tady zabiju, ilustrační obrázek ze Zombie Walku 2013.Zombie Walk 2013 – ilustrační obrázek

 
Sobota 2. dubna 2016, 4:30 ráno, tramvajová linka č. 54 ve směru Sídliště Barrandov – Lehovec, Praha. U Smíchovského nádraží nastupuje značně opilý muž, sotva v ruce udrží prázdný půllitr. Dává o sobě hned vědět, když po rozjetí tramvaje na všechny přítomné zakřičí: „Kdo nemluví česky, toho tady zabiju! Přivandrovalce sem nikdo nezval!“

 
Shodou náhod v tramvaji sedí jenom Češi. Z opilce mají všichni srandu, policisty nikdo nevolá. Jeho společník se ho snaží zklidnit, ať je zticha, že si ho odvedou. Ale jemu to je jedno, prý ať si ho za názor klidně seberou. Společník záhy tramvaj opouští.

„Čechy Čechům, vole! Smrt přistěhovalcům, zkurvenejm! Já jsem je nezval, nikoho jsem sem v životě nezval, aby mi zkurvil celej život. Nikdy! A všechny zabiju!“ A pak už klidněji s výmluvným pohledem: „Sorry, no, já jsem Čech.“

V příštích volbách bude kandidovat na „krále“. On je totiž FIFA z Karlína, Sparťan – a má největší šance porazit Zemana. Prezidenta také zabije, protože ho okrad. Počítačové hry hraje už od 14-ti let, takže ví, jak se zabíjí. A přistěhovalce zabije taky a už má i jasno, kam je zakope – na Vítkově. Nebojí se vraždit.

Budoucí král České republiky má recht už od tří let, a proto je dobrým rádcem. Ženské nikomu nedoporučuje. Lepší je mít Nexus čtyřku. Ženské jsou děvky. A psům nedávejte Pedigree, mohli by mít sračku.

V Lazarské si do tramvaje přisedl zaměstnanec Dopravního podniku, zřejmě „krotič opilců“, protože mu to šlo dobře. Navázal s ním rozhovor. Přítomní se tak dozvěděli, že na Hradě uklízel za 80 Kč/hod, ale je na to hrdý.

Král má ještě jednu zajímavou vlastnost. Kdykoliv ho zabijí, zase se narodí. Nebojí se dostat přes držku. Chodí k ségře do baru na Kamenickou a každej ho tam dobije, ale on přežije. Důvod, proč neumře, je pouze ten, že nás má rád a chce být náš král.

Když si na stadionu vezme mikrofon, tak má rázem 18 tisíc Sparťanů, kteří jej budou volit. V Čechách se všichni podrážej a tohle on chce změnit.

Na Václavském náměstí se do tramvaje pokusili nastoupit Asiati. Ale král je do tramvaje nepustil. Spustil na ně: „Neumíš Česky? Chcípni! Já jsem tě nezval, umři vole.“ Někdo mu odpověděl, ať neřve, ale on se nedal. Prý bude řvát, protože je doma a oni neumí česky. „ Já jsem Čech a ty jsi mrdka! Já umřu za ty Čechy, kteří za to nemůžou! A je mi jedno, jestli mě někdo dobije! Jsem Čech…“

Asiati se rozhodli nenastoupit.