Pondělí 24. června, 2024
Evropský rozhled

Jak se islamofobové rouhali před kostelem

 
Asterix a Obelix - ta ryba smrdí
 

Ve středu 10. srpna 2016 se od 18 hodin konalo v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad shromáždění nazvané Muslimové proti terorismu, na které dorazili odpůrci islámu s úmyslem ponižovat věřící. Bylo to zřejmě také poprvé, kdy bylo vidět hádky známé především ze sociální sítě Facebook naživo a celá situace se podobala spíše scéně z filmu Asterix a Obelix, když se galští vesničané hádali, jestli jim smrdí ryby.

 
V mikině s nápisem Rastaland s vyobrazením tří konopných listů a obličeje kouřícího joint, sám v ruce držící cigaretu, tu snad už bez trávy, se muž známý z různých Okamurových demonstrací pustil do hádky s lidmi, kteří přišli odsoudit terorismus Islámského státu.

Hádal se vlastně kvůli Bibli, kvůli Starému a Novému zákonu, neboť nesouhlasil s pasáží, že všichni jsme bratři a sestry. „A ten, kdo uřízne hlavu je kdo?“ „To je bratr,“ ozvalo se z jeho vlastních řad a sami také propukli v smích. „A řeže hlavu sestry,“ pokračovali.

 
Odpůrce islámu s cigaretou v ruce nesouhlasí, že všichni jsme bratři a sestry, jak uvádí Bible.Odpůrce islámu s cigaretou v ruce nesouhlasí, že všichni jsme bratři a sestry, jak uvádí Bible.
 

Aktivista Michal Ulvr, tak jako v každé jiné vyhrocené situaci, se pokoušel názorově rozdílné skupiny sjednocovat tím, že je vybízel k přemýšlení nad příčinami a následky. Ale odpůrci islámu ho nenechali doříct ani jednu větu, skákali mu neslušně do řeči.

„Neomlouvejte ten islám, je to nesmysl. Neomlouvejte ten islám, nic vám dobrého nepřinese, věřte mi, nic dobrého vám nepřinese, neobohatí vás, neomlouvejte ho,“ pokračovala mateřským tónem obézní blondýna v teplácích, červeném tričku a světle modré riflové bundě, kolem krku zavěšené umělohmotné srdíčko na řetízku a v ruce svírající chytrý telefon. „Co oni tam dokázali kdy vytvořit, akorát zařvat si Allahu Akbar. Co udělali vlastním ženám, jak si jich váží, nezastávejte se jich.“

Mohlo se tak zdát, že žena v teplácích má soucit alespoň s muslimkami, ale jak se po chvíli ukázalo, příkoří, jež se v některých zemích světa ženám děje, míníme tím ženskou obřízku, jí najednou posloužilo jako skvělá nadávka k umlčení muslimky, která s ní chtěla diskutovat.

„Islám je náboženství smrti, které si neváží ani ženskej,“ začala nespisovně promlouvat k muslimce a ta jí odpověděla: „Co víte o tom? Já jsem tam žila celý život. Tak neříkejte, že o tom něco víte.“

Ve chvíli, kdy se zdálo, že muslimka získá převahu v argumentaci, žena v teplácích přešla do tvrdého slovního útoku. Od této chvíle byla diskuse natolik vulgární, že dále ji smí číst jen osoby starší osmnácti let. A upozorňuji, že následující text už nebude mít žádnou úroveň.

 
Když dojdou slova, všichni jsou "kurvy, které mají nedostatek sexu"Když dojdou slova, všichni jsou „kurvy, které mají nedostatek sexu.“
 

„Tak proč jste tady, kurva!“ zakřičela žena v teplácích. „Tak proč jste tady, když je tam tak dobře!“

„A co je vám do toho,“ odsekla jí muslimka. „A proč tedy jezdíte na dovolenou do zemí, jako je Egypt a Tunisko, když se tak bojíte?“

Jsou to také okamžiky, kdy odpůrci islámu nevědí, jak argumentovat, a tak začnou ženám velmi vulgárně nadávat.

„Souložte a budete v pořádku,“ odvětili jí. „Áááá, už jste se nám prozradila, jste obřezaná, vy nemůžete souložit!“

A to klidně před zraky nezletilých osob…

„A ty se zastáváš obřezaných žen a znásilněných dvanáctiletých dětí! To se ti líbí, že?“ ukázali si prstem na mladíka, který přišel hájit práva lidí. A jiného rovnou označili za vraha, ačkoliv nikdy nikoho nezabil.

Vložil se do toho krátce i intelektuál. Následovala vzdělávací lekce o desinformacích šířených na Facebooku a hlavně o falešných profilech, které se za někoho vydávají, jen aby to vypadalo, že věci jsou skutečně tak, jak se někdo snaží tvrdit. A plno věcí se prostě nestalo.

„V Kolíně se nic nestalo? A v Německu?“ Ano, jistě, někdy se někde něco stalo, ale to nemění nic na tom, že hodně věcí se prostě nestalo.

Pak bez příčiny jiný muž, div mu oči nevypadly z důlků, začal křičet na celé kolo:

„Nikdo mě nebude nutit v České republice, abych se učil v mém jazyce nějaký Korán! Naše země má naše zákony, je vám to jasný? Já ho nemusím číst a ani nemám zájem číst, protože Korán je paskvil. […], protože podle Koránu se učí teroristi, co tady v Evropě dělají zlo.“

Pokud máte pocit, že to bylo dost mimo, tak máte pravdu, bylo. Jedním z charakteristických rysů islamofobů je, že jeden neposlouchá druhého, takže jen těžce navazují na konverzační téma.

 
Rozčílenost nikomu nesluší.Rozčílenost nikomu nesluší.
 

Zazněly i klasické argumentační fauly jako „Ne každý muslim je terorista, ale každý terorista je muslim“, což je oblíbená hláška prezidenta Miloše Zemana, který zřejmě nepovažuje členy Irské republikánské armády, Frakce rudé armády a Anderse Breivika za teroristy.

„Nebojím se vás! Klára na Hrad! A proklínám vás, proklínám všechny muslimy,“ křičel ještě na odchodu, aby nám připomněl, že proklínání je teď v jeho kruzích módním trendem od té doby, kdy Klára Samková před tureckou ambasádou proklela velvyslance.

„Ale křesťané neproklínají, rouháte se,“ odpověděli mu na rozloučenou.