Středa 29. května, 2024
Evropský rozhled

Hranice Ukrajiny hlídají soničtí šneci

 

Soničtí šneci střeží hranice Ukrajiny
Soničtí šneci střeží hranice Ukrajiny

 

Západ se znepokojením sleduje ruské strategické cvičení na hranicích s Ukrajinou. Zatímco většina světa jen s napětím očekává, jestli nastane další ruská invaze na Ukrajinu, ale jinak zůstává v pomoci Ukrajině zcela netečná, IT specialisté hackerské skupiny Biohack vzali spravedlnost do svých rukou a vyslali na hranice desítky tisíc speciálně upravených sonických šneků s umělou inteligencí. V případě, že robotické zařízení zaregistruje ruskou armádu překračovat ukrajinské hranice, začne do okolí až 400 metrů vysílat zvukové vibrace, které nepřátelským vojákům způsobí nevolnost, poškození vnitřních orgánů i smrt.

Malí roboti jsou dálkově řízení přes vysílače mobilních operátorů, které pokrývají danou oblast. Jejich konstrukce je potažena umělým masem a povrchovou tkání, takže jsou od skutečných šneků na první pohled nerozlišitelní. Ulita šneků je speciálně upravenou rezonanční komorou, ve které reaguje metan s kyslíkem. Reakce vyvolává zvuk, který je dále šířen točitou ulitou k parabolické konstrukci za vzniku infrazvuku o frekvenci 8-15 Hz.

Pokud je lidský organismus vystaven tomuto infrazvuku, má to na jeho zdraví negativní vliv. Na vzdálenost půl kilometru budou vojáci pociťovat nevolnost a bolesti hlavy, s bližší vzdálenosti se jim poškodí vnitřní orgány. Pokud se přiblíží jen na pár kroků, do půl minuty zemřou.

Skupina Biohack do budoucna plánuje vytvořit také jedovaté zmije s nervově paralytickými látkami místo zmijího jedu, či létající komáry, kteří by krev nesáli, ale naopak do krevního oběhu vstřikovali jed.