Neděle 26. května, 2024
Evropský rozhled

Exkluzivně: His Highness Sheikh Mohammed bin Mishaal El Mish

Vážení čtenáři Evropského rozhledu,

přinášíme vám velmi nezvyklý rozhovor, který nemá v českém prostředí zatím žádné zastoupení – podařilo se nám kontaktovat El Mish, nejzáhadnější osobu internetové scény, po které měsíce bezúspěšně pátrají české zpravodajské služby. Hledají ho za komentář na Facebooku, ve kterém během trollování s českými islamofoby schválil smrt českých vojáků v Afghánistánu. Ale není to málo pro tolik pozornosti? Proč na El Mish podal trestní oznámení dnes již bývalý poslanec Otto Chaloupka? Kdo je El Mish? Přečtěte si tento rozhovor, který začíná trollingem a pomalu přechází ve vážnou diskusi…

 
elmish

 

Část I – Je El Mish terorista?

 

Ingrid Romancová
El Mishi, ve výroční zprávě o extremismu za rok 2014 se o tobě píše, že jsi se dopustil trestného činu založení, podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka, protože si po sebevražedném útoku v Afghánistánu, při kterém zemřeli naši čeští vojáci, napsal na Facebook: „Tímto bychom rádi vyjádřili podporu Tálibánu. Do toho hoši. Příště dáte víc, než jen čtyři!“ Kvůli tomu po tobě pátrá Vojenská policie. Můžeš vysvětlit, proč si to napsal a jaké to je být v hledáčku orgánu Vojenské policie?
 

His Highness Sheikh Mohammed bin Mishaal El Mish
Vážená paní Romancová, ujasníme si pojmy. Jak jste přišla na to, že se ve výroční zprávě české BIS píše o mé osobě? Za prvé, nikde tam moje jméno uvedeno není a za druhé, mám pocit, že se vám tu kdosi snaží podstrčit falešné informace a hrát s vámi a veřejností špinavou hru. Pokusím se vám vysvětlit pozadí této hry.

Loni, když vaše rozvědka byla totálně bezradná a potřebovala si přihřát předvolební polívčičku na české muslimské komunitě, jsem se postavil proti připravovanému zásahu v pražské mešitě. Naše rozvědka tam má též informátory, na rozdíl od těch vašich ale umíme arabsky. Nevyhodnotili jsme tuto skupinu vůbec jako rizikovou. Tuto informaci jsem v rámci standardní spolupráce včas poskytli vašim bezpečnostním složkám, které naše doporučení ignorovaly a zachovaly velice neprofesionálně.

Všichni víme, jakým fiaskem zásah dopadl. Takový počin nebyl bez odezvy ani ve zpravodajských kruzích. Můj šéf si mě okamžitě zavolal na koberec, a musel jsem hodně a dlouho vysvětlovat, že amatéři a diletanti jsou česká strana a ne my. Naštěstí vrchol antiislámského hate korunoval svými výstupy prezident Zeman, čímž částečně potvrdil mé zpravodajské poznatky, že Češi nejsou schopni spolupracovat s jakoukoliv muslimsko-arabskou rozvědkou, i když se jedná o s Američany spřátelenou stranu. Máte totiž ve vojenských složkách samé extrémisty a rasisty.

Byl jsem následně odvolán a poslán monitorovat situaci do Jordánska, protože víte, co se tam loni dělo. Donutit Zemana přijet do Jordánska byl samozřejmě nápad naší zpravodajské skupiny. Naštěstí pro nás na to skočil. Zatímco naše rozvědka už monitorovala pokusy o převrat v Jemenu, ta vaše neměla co dělat a tápala ode zdi ke zdi. Váš neprofesionální ministr vnitra a jeho lidi mají hodně slabé nervy a ještě slabší vědomosti, tudíž přerušení spolupráce s námi je hodně vytočilo. A tak začali vymýšlet blbosti, začali honit toho Sáňku s knížkou, pak české lidi po internetu, protože kritizují českou armádu a podobné hovadiny, místo, aby honili teroristy. Nechali jsme vás Čechy pěkně podusit a náramně se tím bavíme.

Takže nevím, jak jste k té zprávě přišla, že by Elmish by měl mít něco společného se založením Tálibánu a jeho podporou. Pokud někdo takovou informaci šíří, je to v zásadě bouda a pomsta vaší rozvědky. Samozřejmě tuhle vykonstruovanou kauzu mohou vzít jako záminku k mému případnému zatčení, a pokusit se ze mě násilím vytřískat informace, které nemáte, a které vám naše rozvědka loni přestala poskytovat. Následné reakce Saúdské strany vůči vaší zemi už znáte, bojkot českých firem. Také jsme předali Američanům informace o vašich zbrojních zakázkách údajně určených pro Kurdistán, takže budeme s pobavením sledovat jak si to s vámi hoši z CIA vyřídí.

Ingrid Romancová
Pokud tomu rozumím dobře, ony výroky jsi na Facebooku nepsal ty, ale někdo, kdo se za tebe na Facebooku vydával?

His Highness Sheikh Mohammed bin Mishaal El Mish
Já nevím, co se tam seběhlo, byl jsem v té době služebně mimo.

Ingrid Romancová
Kromě vojenské policie tě hledá také ta státní kvůli založení facebookových stránek „Svátek věšení kritiků islámů“. Trestní oznámení na tebe podal náš přední xenofobní exposlanec Otto Chaloupka. Založil jsi tyto stránky?

His Highness Sheikh Mohammed bin Mishaal El Mish
Lol, tak to určitě ne.

 
Svatek_veseni
 

Ingrid Romancová
A pak tě hledá policie kvůli založení facebookových stránek „Znásilnil mě Martin Konvička“. To je také tvoje práce?

His Highness Sheikh Mohammed bin Mishaal El Mish
No, tak to už vůbec ne.

Ingrid Romancová
Tak kdo všechny ty stránky založil? Kdo psal ty výroky na Facebooku?

His Highness Sheikh Mohammed bin Mishaal El Mish
Koho tedy ty zpravodajské služby hledají? Mě, anebo tvůrce těch stránek?

Ingrid Romancová
Hledají tebe…

His Highness Sheikh Mohammed bin Mishaal El Mish
Tak hodně štěstí, až dorazí do Bejrútu, dej mi vědět.

Ingrid Romancová
Chceš teď něco vzkázat českým zpravodajským službám? (Doufám, že mě nezavřou místo tebe.)

His Highness Sheikh Mohammed bin Mishaal El Mish
Možná by měli půlku zpravodajců vyházet a nabrat nové odborníky, pokud chtějí začít něco kvalitního dělat.

Co je to za zpravodajce, když si sami trolují s kopií mého profilu na svých stránkách a vydávají to za terorismus?

 
znasilnil_me
 
 

Část II – O iniciativě

 

Islám v České republice nechceme

 
 

Ingrid Romancová
Čtenáře jistě zajímá, co si myslíš o iniciativě Islám v České republice nechceme. Proč myslíš, že vojenská policie jde po tobě a nejde třeba po Konvičkovi, který na Facebooku schvaluje genocidu muslimů a odebírání lidských práv těm, kteří by se za ně postavili?

His Highness Sheikh Mohammed bin Mishaal El Mish
Tak iniciativa IvČRN je svým způsobem prospěšná. Dokud jsou takoví lidé na hromadě, dají se dobře kontrolovat. Kromě toho i BIS má mezi nimi infiltrátory, takže kdyby připravovali nějaký nebezpečný počin, dokážou tomu agenti zamezit. Ale jinak, dokud lid bojuje proti neexistujícímu islámu, nesoustředí se na nic jiného, například na korupci. Což politikům vyhovuje. Jedním z takových málo povedených infiltrátorů je např. Lukáš Lhoťan. Jeho kariéra je známá. Pokud bude politická objednávka, tak samozřejmě panu Konvičkovi zatnou tipec, ale taková objednávka zatím není. Teď je potřeba zdůvodnit extra výdaje na zbrojení, tak se protiislámská rétorika hodí.

Samozřejmě iniciativě IvČRN nijak nedochází, že ji politikové využívají jako užitečného idiota. Na jednu stranu hrozí islamismem a na druhou stranu otevírají bezvízový styk s arabskými zeměmi? Proč asi? Uprchlíky ze Sýrie samozřejmě potichu též nabírají, ani o tom nevíte, vybírají se vzdělaní lidé bez ohledu na vyznání.

Ingrid Romancová
Věděls o tom, že Lukáš Lhoťan byl jeden z těch ozbrojených lidí v brněnské mešitě? Byl to on, kdo přinesl paintballové zbraně mezi muslimy, inicializoval hru, pořídil fotky, a pak to dal do médií s tím, že šlo o skutečné střelné zbraně. Svoje fotky samozřejmě nezveřejnil, ale my je máme.

His Highness Sheikh Mohammed bin Mishaal El Mish
Ano, vím o tom, a také to Lhoťanovi prošlo, protože byl agent provokatér. Nicméně Lhoťanovo napojení na brněnskou ummu stále trvá. Když se v Brně mezi muslimy zdiskreditoval, byl poslán do IvČRN, aby rozklížil vnitřní chod organizace, což se mu i částečně povedlo. Lhoťan a jeho mylné informace stojí i za loňským zásahem v pražské mešitě, a jelikož se tam nic nenašlo, tím se částečně odepsal.

Předpokládám, že též víte o tom, že dehonestaci Pavlíny Bitarové a její pronásledování organizoval právě Lukáš Lhoťan, který nakonec skončil po jejím boku ve stejné organizaci. Je to totální blamáž.

 

Lukáš Lhoťan – muž, který přinesl do mešity paintballové zbraně, aby vyvolal skandál.
 

Takových blamáží existuje víc, jedna z posledních kauz je případ Abu Nofal, na kterém se ukázalo, že IvČRN kauzy uměle vyrábí, ale i to, že mezi IvČRN a BIS existuje kontakt. IvČRN bylo po zveřejnění této zprávy okamžitě upozorněno, že šláplo do hnoje, protože Abu Nofal není muslim, ale překladatel právě pracující pro Ministerstvo vnitra a kontrarozvědku.

Jakmile se Abu Nofal obrátil na policii, IvČRN okamžitě dostala přes prstíky a svůj příspěvek stáhla.

Ingrid Romancová
Bezpečnostní složky státu nicméně Lukáše Lhoťana stále tolerují. Není jediný, operativci podobným způsobem zneužívají i některé neonacisty, většinou si vybírají psychicky labilní jedince. Kvalita takto získaných informací je bezesporu velmi nízká.

Kdo je podle tebe docent Konvička? Máme neprůkazné informace, že by snad jeho úzký okruh IvČRN měl být uživateli tvrdých drog, neslyšel jsi o tom něco?

His Highness Sheikh Mohammed bin Mishaal El Mish
Vaše čeká rozvědka je skupina diletantů placená ze státního rozpočtu a klepající se o svá místa. Nedokážou vytěžit žádné vlastní informace, protože na to nemají jazykově vybavené lidi. Většinou se opírají o Američany nebo třeba Syřany a Pákistánce. Sami dohromady nic nedají. Leda tak sbírání drbů po českých mešitách, kde mají pár placených udavačů. Tito lidé si také potřebují peníze zasloužit, tak občas fabulují a pak to tak vypadá.

O Konvičkovy drogové aktivity nás celkem nezajímají, ale budou použity k jeho diskreditaci, pokud se stane nepohodlným. Konvička samozřejmě není hlavou organizace.

Ingrid Romancová
Kdo je hlavou organizace?

His Highness Sheikh Mohammed bin Mishaal El Mish
Tak napojení IvČRN na politiky je více než jasné, ne? Například pan Metelec, nejprve ODS a nyní OK, paní Volfová, Okamura atd. Není od věci, že pan Metelec bydlí na adrese Židovské obce, že?

Ingrid Romancová
O Robertu Metelcovi jsem psala svoji první reportáž o IvČRN, když demonstroval před palestinskou ambasádou v souvislosti s úmrtím velvyslance Džamála al-Džamála. Odpověď IvČRN na jinak korektní článek se zapsala až do odborného časopisu pro výzkum radikalismu, extremismu a terorismu…. Bylo to hodně zvláštní, že tak obyčejný a nudný článek vzbudil tolik rozruchu.

His Highness Sheikh Mohammed bin Mishaal El Mish
Výbuch na palestinské ambasádě pochází od Mossadu, to se ví. Stejný modus operandi, zapomenutá bomba určená někomu jinému.

Ingrid Romancová
Je jasné, že šlo o atentát na palestinského velvyslance.

His Highness Sheikh Mohammed bin Mishaal El Mish
Výbušnina byla v knize, čistá práce.

Ingrid Romancová
Navíc v souvislosti s výbuchem na ambasádě prý policie odvolala svoje nejlepší pyrotechniky, protože prý přehlídli druhou trhavinu. El Mishi, ještě závěrem, jak vnímáš po tom všem vývoj česko-saúdských vztahů do budoucna?

His Highness Sheikh Mohammed bin Mishaal El Mish
Saúdská Arábie dlouhodobě plánuje zastavit dotaci lázeňských pobytů v ČR a ukončit vydávání stipendií.

Ingrid Romancová
El Mishi, děkuji za rozhovor.