Středa 22. května, 2024
Evropský rozhled

ER zprávy obrazem: Million Marihuana March 2014

Prahou prošel několika tisícový průvod žádající legalizaci konopí. Letošní pochod Million Marihuana March byl prvním pochodem po policejní razii v českých growshopech.

„Vůbec ani nechci přemýšlet, proč se policejní razie proti growshopům děje právě ve chvíli, kdy se zrovna podivně legalizuje léčebné konopí,“ uvedl předseda sdružení Legalizace.cz Robert Veverka.

 

 

Průvod vyrazil z Karlova náměstí krátce před třináctou hodinou. Obvyklá trasa pochodu byla letos odkloněna z důvodu rekonstrukce tramvajových kolejí z Vodičkovy ulice do ulice Štěpánské, zbytek trasy zůstal stejný – přes Václavské náměstí Vinohradskou na náměstí Jiřího z Poděbrad, odtud na Olšanské náměstí s konečnou v parku Parukářka.

Akce se obešla bez větších konfliktů. Účastnici pochodu se snažili přítomné policisty příliš neprovokovat, a proto v jejich bezprostřední přítomnosti nehulili. „Minulý rok jsem si dala špeka přímo u policistů, předminulý také, ale letos už jsou tvrdší, tak teď se budeme držet dál,“ vysvětlovala jedna z přítomných slečen.

V parku Parukářka proběhlo několik koncertů, mezi nimi vystoupilo několik kapel. K slyšení byl progressive Lo-Fi (Bitumen Beat), punk-jazz (The Háro), punk-rosk’n’roll (Zatrest), aggro-jazz (Vasilův rubáš), reggae-dub (Babalet), underpunk (A bude hůř) a reggae (Uraggan Andrew).

Nově proběhla na pódiu v oblasti neziskového sektoru diskusní politická stage – High@park, které se zúčastnili představitelé pěti stran, kteří kandidují do Evropského parlamentu. Mezi nimi byl Ivan Bartoš (Piráti), Ondřej Liška (SZ), Martin Pánek (Svobodní), Miroslav Poche (ČSSD) a Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Doprovodným programem byl konopný trh, přednášky, infostánky, workshopy, dětský koutek a další.

Celá MMM 2014 byla vysílána live na portálu Legalizace.cz.