Středa 24. dubna, 2024
Evropský rozhled

Docentu Konvičkovi bude zrušen blog na iDnesu

Martin Konvička (vlevo) s Petrem Hamplem (vpravo)

 
Administrátoři blogů na iDnesu údajně dnes o půlnoci deaktivují profil docenta Konvičky. Podnětem ke zrušení blogu je Konvičkovo opakované porušování kodexu blogera, konkrétně jeho články nesou jasné znaky PR. Nestalo se tak bez varování, v minulosti byl už několikrát upozorněn, a to při stažení nejméně pěti článků, že etický kodex porušuje a bude-li pokračovat, jeho blog vyřadí z hlavní stránky nebo jej deaktivují.

 
Docent Konvička však varování neuposlechl, a tak dnes o svůj blog na iDnesu pravděpodobně přijde. Na islamofobní scéně není první, podobný osud postihl jeho příznivkyni Leu Vojtekovou, o blog přišla i Marta Albahri vystupující jako exmuslimka. V minulosti při jásotu nad smrtí Lucie Bittalové, lidskoprávní aktivistky, deaktivovali blog dalšímu z příznivců iniciativy IvČRN Ivanu Běhounkovi.

„Situace mě samozřejmě mrzí, věřím však, že likvidace nepohodlných autorů nakonec poškodí iDnes a MAFRU – časem je nebude číst vůbec nikdo,“ řekl k tomu docent Konvička, který je stále ještě přesvědčen, že porušováním etiky nejdále dojde a slušní, kteří na dodržování kulturních tradic stále dbají, nakonec na to doplatí.

Jestli bude blog Martina Konvičky skutečně zrušen, se prokáže úderem půlnoci.

Evropský rozhled vytvořil mirror celého blogu, který však nebudeme sdílet veřejně. Poskytneme jej však komukoliv, kdo by jej chtěl rozumně využít.