Středa 28. února, 2024
Evropský rozhled

Dagmar Jungová (HV) o politických bastardech

V neděli 15. dubna 2012 se na Václavském náměstí v Praze konala demonstrace Holešovské výzvy, během které vystoupila Dagmar Jungová z Dopravního podniku hlavního města Prahy. V krátkém projevu označila Václava Klause za největšího politického bastarda, zastala se tou dobou celostátně hledaného řidiče Romana Smetany a vyjádřila své přání, aby se národ stal ledovcem, který potopí vládnoucí Titanik.

 

Dagmar Jungová během projevu na Václavském náměstí v Praze - foto Honza Macháček, licence Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko (upravil ER)

 

Dobrý den,

jmenuji se Dagmar Jungová a jsem tady za všechny dopravní pracovníky všech rozličných profesí. Jsem tady za všechny slušné lidi, kterým není lhostejno, že nám v parlamentu, ve vládě a hlavně na Pražském hradě sedí političtí bastardi.

Ten největší bastard, jak už tady řekl pan Popelka, je Václav Klaus.

Dále chci tady připomenout, v jakém stavu je naše soudnictví. Jelikož jsem tady za všechny dopraváky, chci tady pohovořit o dopravákovi panu Smetanovi z Olomouce. Kdo nevíte, kdo je pan Smetana, chci jen připomenout, že pan Smetana na předvolební plakáty namaloval politikům tykadýlka. A za to pan Smetana má jít na sto dní do vězení. Už teď policie na něj spustila hon. Naopak všichni, kteří rozkrádají bezmála dvacet let tuto zem a plní si svá osobní konta, si žijí z těchto peněz naprosto beztrestně.

Dál chci tady připomenout jedno dnešní výročí. Výročí, kdy 15. dubna roku 1912, se potopil Titanik. Chci k tomu jenom říct, prosím vás, buďme všichni jako ten jeden velký ledovec, nestačí, abychom byli každý jeden malý kousek ledu. Spojme se v jeden velký ledovec a potopme ten Titanik, který nám tady vládne v této zemi. Děkuju.