Pátek 12. července, 2024
Evropský rozhled

České Noční vlky při návratu z Moskvy zasáhla tragédie

 

Bady na Olšanských hřbitovech 6. května 2019
Bady na Olšanských hřbitovech 6. května 2019

 

Cesty vítězství 2021 pro české Noční vlky skončily tragicky. Při návratu z Moskvy na území Polska zahynul jeden z výrazných představitelů známý jako Bady.

„Včera, dne 13.5.2021 tragicky zahynul náš věrný kamarád a přítel Bady. Motorkář srdcem i duší, drsného vzhledu, ale dobrého a neuvěřitelně laskavého srdce. Prožili jsme toho za poslední roky skutečně mnoho společného. Navždy zůstaneš v našich srdcích. Odpočívej v pokoji. NV MC Evropa,“ oznámili na oficiální stránce Noční vlci Evropa.

Vůdce Noční vlků Alexandr Zaldostanov se o tragédii dozvěděl během návštěvy klubové kaple archanděla Michaela na ukrajinském Donbase, kde pro něj následně zapálili svíčky.

Bady žil v Ústí nad Labem a zúčastnil se všech Cest vítězství. Letos s českými Nočními vlky cestoval do Moskvy na oficiální Cesty domů 2021.

David Sýkora, který zastoupil hlavní představitele českých Nočních vlků během piety 5. května 2021 na Olšanských hřbitovech, uvedl, že čeští motorkáři jedou do Moskvy v teplotách při bodu mrazu a ve sněhu, tedy v podmínkách nepříznivých pro motovýlet. O osm dní později cestou domů došlo k tragické havárii.