Středa 29. května, 2024
Evropský rozhled

Aeronet je filtrován službou Virusfree, může za to jejich server u petrohradské firmy

 
Aeronet doplatil na petrohradský hosting
 

Server Aeronet.cz si postěžoval, že e-maily s odkazy na jejich články jsou filtrovány na serverech společnosti Economia. Jak se později zjistilo, e-maily filtruje už služba Virusfree.cz, která je vyhodnotí jako spam, a to na základě informací o spammerech sesbíraných na různých stránkách s jejich seznamy. Aeronet.cz se objevil na blacklistu SORBS.

Vedoucí kolotoče, anonymní šéfredaktor Aeronetu.cz, v článku z 15. února uvádí, že tato informace je nepravdivá a že se na seznamu rozesílatelů spamu organizace SORBS jejich server nenachází. Dále uvádí, že zabezpečení jejich stránek zabezpečuje přední světová americká bezpečnostní společnost Sucuri Security a ohrazuje se proti tvrzení, že by rozesílali spam.

Vedoucí kolotoče má částečně pravdu. Aeronet.cz skutečně na seznamu blacklistu SORBS uveden není, je tam ale uveden sdílený hosting, na kterém Aeronet.cz sídlí, a to jeho IP adresa 146.185.253.146.

Jde o housing v Nizozemí, konkrétně v Drontenu u společnosti Swiftslots. IP adresa spadá do rozsahu otcovské petrohradské firmy Petersburg Internet Network ltd.

Aeronet tak doplatil na špatný výběr sdíleného hostingu, který je někým dalším zneužíván k rozesílání spamu.

IP adresa po pinknutí Aeronetu sice ukazuje na bezpečnostní společnost Sucuri, Aeronet ji ale používá ke skrytí své skutečné IP adresy hostingu, stejně jako dříve pouze CloudFlare bez Sucuri firewallu.

Jak jsme již psali dříve, toto skrytí skutečné IP adresy hostingu lze snadno obejít a SORBS patří mezi ty, kteří to umí.

 
Dále k tématu:

Proruský server Aeronet je prolezlý americkými službami

Jak zjistit skutečnou IP adresu hostingu webové stránky, která se skrývá za službou CloudFlare

Stopy Aeronetu vedou až do Petrohradu